Balıkesir’de düzenlilik ve mızrap operasyonu

Balıkesir’de polis ve açıkgöz ekiplerinin yer genelinde yaptıkları güvenlik ve uyuşturucu operasyonlarında 50 insan gözaltına alınırken, adli makamlara atıf edilen 2 can tutuklandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü ekipleri genel güvenliği ve asayişi icat etmek amacıyla Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit ve Erdek ilçelerinde yapılan operasyonlarda mütenevvi suçlardan aranan 7 nefer gözaltına alınırken, adli makamlara atıf edilen 2 nefer tutuklandı. Yapılan aramalarda; 2 skor ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilgili 11 sayı fişek ve 1 adet ruhsatsız tüfek ele geçirildi.

Balıkesir İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri genel güvenliği ve asayişi nail olmak üzere Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bandırma, Dursunbey, Edremit, Erdek, Nem, Kepsut, Marmara ve Susurluk ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan el aramalarında; muhtelif suçlardan aranan 24 özlük yakalanırken, 2 nüsha bıçak, 1 sayı tabanca, 1 adet av tüfeği, 2 blöf tabanca ele geçirilmiştir.

Yine Balıkesir İl Kurnaz Komutanlığı ekipleri kaçakçılık ve kombinasyon suç olaylarına yönelik yapılan icraat neticesinde; 96 sayı bireşimli eroin hap, 34 gram metamfetamin, 149 gram kubar esrar, 88 hamur kenevir, 1 sayı uğrun sigara, 10 adet eroin istimal aparatı, 1 nüsha umum dedektörü, 2 adet av tüfeği ele geçirilirken. Olaylarla ait yerine 19 kaka gözaltına makbuz. – BALIKESİR

Share: