“Balıkesir Fotoğrafçılar Maratonu Yarışması” başlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Kent Konseyi, fotoğraf sanatının görsel gücünden yararlanılarak şehrin tanıtılması amacıyla; kültürel, tarihi ve natürel zenginliğin bahis alınacağı “Balıkesir Fotoğrafçılar Maratonu Yarışması” düzenliyor.

Site Konseyinde 1 Eylül’de başlayacak başvurular, 4 Eylül Veriş haset saat 12.00’ye büyüklüğünde devam edecek. Katılımcılar, belirtilen devir aralığında kayıtlarını yaptırdıkları takdirde; 4 Eylül Alışveriş haset saat 23.00’e büyüklüğünde çektikleri fotoğrafları, 5 Eylül Pazartesi günü saat 23.00’e büyüklüğünde sisteme yükleyebilecek.

Balıkesir Foto Sanatı Derneği teşrikimesai ve Türkiye Foto Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile yapılacak yarışmada özneler, “Balıkesir’de melez hayatı, tabii güzellikler, İda Madra Jeoparkı (Balıkesir), tarım, turizm ve Balıkesir’de hayat” olarak belirlendi.

Fotoğrafların, 1-4 Ilkgüz günleri arasında çekilmesinin zorunlu tutulduğu yarış; sayısal (dijital) renkli veya yağız beyaz zehir ışık kendisine yegâne bölümlü kendisine yapılıyor. Mülevven veya siyah beyaz zehir bütün fotoğrafların benzeri arada değerlendirileceği yarışmada dron fotoğrafları de kabul edilecek. Değme delege arz fazla 4 eserle yarışmaya katılabilecek.

Yarışma ilgili etraflı hikmet ve şartnameye https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma/incelik/balikesir-fotografcilar-maratonu-yarismasi-tr adresinden ulaşılabiliyor.

Share: