BAHÇESİNDEN MISIR DÜZ 3 ÇOCUĞU DÖVMÜŞTÜ; 20 AHIT TEDBİR KARARI VERİLDİ

BOLU’üstelik, villasının bahçesinden akdarı düzlük 3 kız çocuğunu tekme tokat döven Erdal Y. (55) karşı, 1’inci Familya Mahkemesi’nce 20 günce hazırlık kararı verildi.

Olay, 9 Ağustos’ta, Afiyet Mahallesi’nde meydana geldi. Evlerine mail bölgede dolaşan Tuana B. (12), Amine Akarsu K. (12) ve Fatma Ö. (12), bire bir villanın bahçesinde mezru mısırları gördü. Canları darı çeken 3 kız çocuğu, Erdal Y.’nin eşinden izin aldıktan sonra 1’er akdarı alıp, oyun parkına gitti. Erdal Y. elan sonradan aracı ile parka gelip, akdarı yiyen çocukları çifte tokat dövdü. Parkın karşısındaki binada oturan çocukların aileleri, çığlıkları duyunca alelacele fenomen hesabına geldi, bu sırada Erdal Y. uzlaştırıcı ile kaçtı. Kanlar içre artan çocuklar, hastaneye kaldırılırken, zedelenmek raporu kayran 3 familya, saldırgandan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Erdal Y., polisteki işlemleri sonrası serbest bırakıldı.

20 DÖNEM ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu 1’inci Sülale Mahkemesi dahi Erdal Y. karşı, 20 günlük inhibitör hazırlık kararı verdi. Erdal Y.’nin, çocukların bulunduğu konuta, okula ve hareket adına yaklaşmamasına; çocukların yakınlarına, tanıklarına ve zatî ilişki kurulmasına ilgilendiren haller gizli kalmak için yaklaşmamasına, çocukları medya ile tasalı etmemesine karar verildi. Erdal Y.’ye, hazırlık kararlarına uymaması halinde 10 aktarilma, mugayir hareketin temas tekrarında üstelik 30 güne kadar hapishane cezası verileceği belirtildi.Share: