Ayvalık’ta bel levhalarına spreyli bela

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, site içi sefer bel levhaları kimliği belgisiz kişi ve eşhas tarafından spreyli boyalarla boyanılması, sürücüleri pres duruma sokuyor. Boyanarak ayrımlı ayrımsız manipülasyon yapılması sağlanan bel levhaları nedeniyle, ilçedeki mahalle aralarında alnaç bulmaya etkin sürücüler ise edisyon anlar yaşıyor.

Ayvalık’ın; Palabahçe, Macaron, Fethiye, Bakir Mahalle ve Sakarya mevkilerinde mahalle aralarında sürücüleri yanıltan kimliği belirsiz kişilerce boyanarak değişik yönlendirme yapar kuzuluk getirilmiş levhaların Ayvalık Belediyesi Vukuf İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekipleri eliyle daim yenilendiği öğrenilirken, yenilenen temas levhanın bodur bire bir müddet sonraları söz konusu uçuk kişilerce pülverizatör boyalarla boyanarak gine eski ayla getirildiği bildirildi.

Ayvalık Belediyesi Zabıta ve Veri İşleri Müdürlüğü yetkililerinin mahalle arasındaki belen levhalarını pülverizatör boyalarla boyayan muzlim kişilerin yakalanabilmesi için İlçe Güvenlik Müdürlüğü yetkililerinden de destek istediği öğrenildi.

Sprey boyalarla boyanarak ayrımlı yönlere yönlendiren işaret levhalarının sürücüleri hiç bilmedikleri çıkmaz aralarına götürdüğünü ve bu durumun hele semt pazarının kurulduğu Perşembe günlerinde meydanlık sokakların anahtar trafiğine boğaz vermez hale geldiğini belirten vatandaşlar ise, belen levhalarını boyayan sevimli veya kişilerin bir dakika geçmiş yakalanarak cezalandırılmasını istiyor.

Belediye yetkilileri ise püskürteç boyalı belen levhalarını seçkin defasında yenilemek zorunda kaldıkları için hesaplı açıdan birlikte kamunun zarar gördüğüne işaret ediyorlar. – BALIKESİR

Share: