Aydem Enerji’den Yatağan’a Rum Lisesi ve mektepli pansiyonu

Aydem Erke, Muğla Valiliği ile Yatağan ilçesine 16 derslikli Rum Lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon affeylemek için protokol imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Aydem Erke Muğla Valiliği ile imzaladığı tören düzeni kapsamında inşaatına başlayacağı 480 mektepli kapasiteli, 16 derslikli lise binasını ve 100 mektepli kapasiteli pansiyonu bildirme geç iki sene içerisinde Milli Yetişek Bakanlığına teberru edecek.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Aydem Erke Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, şunları kaydetti:

“Ati nesillerin elan gür şartlarda yetişek almasını önemsiyor, üretken, haddinden fazla yönlü düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine delil edinen, düzensiz bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’de, 2011’da terbiye ve öğretime kazandırdığımız, 640 mektepli kapasiteli, 23 derslikli Aydem Bili Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi aynı girişim henüz ileri taşıyacak gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktan gelgel duyuyoruz. Evlatlarımızın bilgelik, marifet alanındaki başarılarıyla kıvanç ediyoruz. Deminden de Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Rum Lisesi için balaban ayrımsız bahtiyarlık ve kasırga içindeyiz. İnanıyorum kim bu çatı altında yeryüzü güncel bilgiye vasıl, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayan, okullarının onlara sunduğu imkanlardan yer mübarek şekilde yararlanan kudretli gençler hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek.”Share: