Avrat Boks Milli Takımı’na seçilen Hattıhareket Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı sporcusu Hâl Yenilmez (28), Karadağ’üstelik 11-23 Ilk Teşrin tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan zer madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu yıl seçmelerde gösterdiği başarıyla milli bando kadrosuna girdi.

Ay-küşade formayla çıkacağı önce arsıulusal yarışma olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Fiil Yenilmez, antrenörü Baykan Arslan eşliğinde günde çift alıştırma yaparak ciddi depoluyor.

Yenilmez, 25 Eylül-9 Ilk Teşrin tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’dahi gerçekleştirilecek ortak kampa birlikte katılacak.

“Şampiyon adına görünmek istiyorum”

Iş Yenilmez, AA muhabirine, yavaş tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu hatırat çok beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım çok havari oldu. sürekli egzersiz yaptık. Zorlu süreçlerden geçtik. Bittabi ki tek hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun için haddinden fazla çalıştım ve yapacağımı de düşünüyorum. İnşallah değme özdek iyi giderse böke yerine benzemek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Milli takım antrenörleri ile topluluk antrenörü Baykan Aslan’a çok şey borçlu olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli bando antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için özel olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Arslan hocama birlikte çok teşekkürname ediyorum. İkimizin birlikte bildirme çok istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize göre ve feryat figan İstiklal Marşı’mızı kavzamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın peşi sıra olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Arslan: “İddialı benzeri takımız”

Milli topluluk antrenörü Baykan Aslan, Hattıhareket Yenilmez’in bu sene kamer-kemiksiz formayı giymeye türe kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi külah edeceğini nâkil Arslan, “Bu şampiyonaya çok ongun hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı da serencam kademe ferah. Acun şampiyonu ergin ayrımsız takımın fertleriyiz. Bu birlikte bizi gururlandırıyor. İddialı bir takımız, acun şampiyonu namına Karadağ’a gidiyoruz. Eda’nın birlikte orada Avrupa şampiyonu olacağına özden inanıyorum. Orada birlikte ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.

Share: