Atlı Ciritte Şampiyon Yardımcı Binicilik İhtisas Takımı oldu

Geleneksel Spor Dalları federasyonu Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası B Grubu çeyrek bitiş mücadelesi Manisa’nın Selendi ilçesinde sona erdi. Kamu maçlarını kazanan Çeltek İhtisas Binicilik Süvari Cirit Oyunu takımı böke adına nısıf finale çıktı.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca düzenlenen Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası çeyrek bitiş mücadelesi Manisa’nın Selendi ilçesinde güzel ve fırtınalı güzeşte müsabakalar ile sona erdi. Ilbay Muzaffer Ecemiş Cirit Sahasında başlayan 5 takımın katılımıyla 5 gün devam fail müsabakalar sonrası tam maçlarını kazanan Çeltek İhtisas Binicilik Atlı Cirit Oyunu takımı şampiyon kendisine yarı finale daha çok. Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Yardımcı Bölgesi hakemlerin yönettiği, fakül usulü ile oynanan 1 takımın günce bay geçtiği Süvari Cirit takımı çeyrek bitiş maçlarına Yardımcı Binicilik İhtisas Cirit Oyunu Takımı, Uşak Ürünköy Zihayat Atlı Cirit Oyunu Takımı, Çeltek Pınar Gündüzoğlu Atlı Cirit Oyunu Takımı, Balıkesir Sındırgı Süvari Cirit Oyunu Takımı ve Selendi Atlı Cirit Takımı katıldı.

Müsabakalarda tam rakiplerini yenen Uşak İhtisas Binicilik Atlı cirit takımı böke oldu. Diğer bölgelerde de oynanan çeyrek bitiş maçları sonrası yarı finale çıkan takımlar finale çıkmak için yarışacak. Bir Numara olup, nısıf finale çıkan takıma madalya ve kupası Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Cirit Oyunu Asbaşkanı Bahri Önal verirken, ikinci olan Çeltek Ürünköy Genç Atlı Cirit Oyunu Takımına madalyaları Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Alp Bayındır verdi. Kupa ve madalyaları düz Çeltek İhtisas Binicilik Süvari Cirit Oyunu Takımı oyuncuları bateri zurna eşliğinde yarı finale çıkmanın sevincini yaşadı. – MANİSA

Share: