Ataşehir Belediyesi’nde Yüzde 110’luk Remiks Halaylarla Kutlandı

Ataşehir Belediyesi ile DİSK Umumi-İş Sendikası beyninde tahminî 3 aydır devam fail “Toplu İş Sözleşmesi” görüşmeleri sonuçlandı. Barışma ile yapılan yüzdelik 110 oranındaki zam, halaylarla kutlandı.

Ataşehir Belediyesi Personel Limited Şirketi (ATAPER) ile DİSK Genel – İş Sendikası beyninde 30 Haziran 2022 tarihinden itibaren sürdürülen görüşmeler, zaman Ataşehir Şehremaneti Başkanlığı önünde atılmış imzalarla sonuçlandı.

Şehremaneti Başkanlığı’nda gerçekleşen imza törenine, Ataşehir Şehremini Battal İlgezdi, DİSK Genel-İş Genel Başkanı Remzi Etken, Dolgun Kavil Ofis Başkanı Kırıcı Etkin, Cumhuriyet Ahali Partisi Sendikalardan Sorumlu İl Komutan Yardımcısı Nevzat Karataş, Küçük Asya Yakası 3 No’lu Büro Başkanı, Şube Yönetimi, temsilcileri, Şehremaneti Başkan Yardımcıları, ünite müdürleri, ATAPER yetkilileri ile uray çalışanları katıldı.

Bir eski Şişman İş Sözleşmesi’nde 40 saat çalışmayı hayata geçiren ilk şehremaneti olan Ataşehir Belediyesi, hafta sonu etkin işçilere 3 yevmi sevap vermeye bitmeme edecek. İstanbul’daki başka belediyeler Cumartesi günlerini bibi akdi tatil olarak sürdürüyor.

Share: