AP’den şarj girişi düzenlemesi

Strazburg’da gerçekleştirilen AP Umumi Asamble oturumunda, mütenevvi elektronik cihazların USB-C, Micro USB ve Lightning kadar değişik şarj girişlerini ölçün ayla getirmeyi ve elektronik atıkları azaltmayı amaçlayan yönetmelik değişikliği ele makbuz.

AP milletvekilleri, DENIZ ülkelerinde satılan cemi telefon, tablet ve sayısal kameraların kuma aynı şarj bağlantı noktasına ehil olmasını öngören düzenlemeye ilgilendiren müşavere pozisyonunu belirleyen belgeye diploma verdi.

Belgeye göre, USB-C mobil elektronik cihazlarda eskimemiş standart şarj girişi olacak.

Fikirli telefon, tablet, sayısal azrail, kulaklık, hareketli videoteyp baziçe konsolu, hoparlör kadar cihazlarda USB-C şarj girişi meydan algı. Sonunda, yegâne ayrımsız yükleme cihazı, çeşitli elektronik cihazlarda kullanılabilecek.

Tüketiciler, yeni cihazları için kablo ve şarj aleti satın kabul etmek zorunda mümteni.

Çokbilmiş saat, bileklik ve esenlik ekipmanları kabil tezyifkâr cihazlar ise söz konusu USB-C girişi kuralından muaf olabilecek.

söz konusu uygulamayla elektronik atıkların azaltılması hedefleniyor. Bu aşamadan sonradan AP ile AKARSU Konseyi düzenlemenin son halini danışma edecek.

Halihazırda çoğu Android maşa USB-C girişi ile şarj ediliyor. Kulaklık ve özge çeşitli aksesuarlar ile kullanılmamış dizüstü bilgisayarlar bile ayrımsız girişi kullanıyor. Bu düzenlemenin hele Apple firmasını etkilemesi bekleniyor.

Apple, düşüncesiz telefonlar, bazen tabletler ve kulaklıklarında lightning adlı değişik aynı methal kullanıyor. Firma, eskimemiş iPad ve dizüstü bilgisayarlarında ise USB-C girişi yeğleme ediyor.

AKARSU’den Rusya’ya yıpranmamış yaptırımlar

 

2021’de telefonda 318 milyar dakika konuştuk

 

Avrupa’de ESG fonlarına istek yarı yarıya düştü

 

Share: