Antalya’da otizmli çocuklardan diyaliz hastalarına “kum torbası” desteği

Antalya’birlikte otizmli çocukların hazırladığı kum torbaları, hastanede diyaliz tedavisi gören hastalarına dağıtıldı.

Otizmli çocuklar, diyaliz hastalarının kateterlerinin çekilmesinin ardından ortaya çıkabilecek kanamalar amacıyla mergup kum torbalarını tıpkı müddet geçmiş Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı etkinlikte hazırladı.

Çocuklar, hazırladıkları torbaları Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde diyaliz tedavisi gören hastalara dürü etti.

SELIM Öğür Antalya Saylav Eksiksizlik Polat, İl Esenlik Müdürü İsmail Başıbüyük, Antalya Terbiye ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Halil Sert Yüksel ve Akdeniz Otizm Kulübü Toplum Örgütü Başkanı Rabıt Çileli de programda çocuklara haremlik etti.

Çocukların zat halk emekleriyle kum torbalarını hazırladıklarını belirten Polat, “Burası diyaliz hastalarının olduğu tıpkısı meydan ve bu kum torbaları bile onlar için benzeri ihtiyaç. Yapılan farkındalık çalışmasıyla otizmli çocukların neler başarabildiklerini da böylecene görmüş oluyoruz. Son rütbe mutluyuz.” dedi.

Başıbüyük ise hem içe yöneliklik üzerine farkındalık tesis etmek hem de hastalara kum torbası desteği vermeyi amaçladıklarını tabir etti.

Sosyal güçlük projeleriyle otizm üstüne dimağ oluşturmayı hedeflediklerini vurgulayan Çileli, “Otizmli çocuklarımızla geçtiğimiz günlerde Bakanımız Kasapoğlu ile yaptığımız kum torbalarını getirdik. Mutluyuz, işe yarayacağını düşünüyoruz.” diyerek konuştu.

Share: