Antalya’da Kumluca Belediyesinden işçi çıkarıldığı iddiası

Antalya’nın Kumluca ilçesinde belediyenin işçi çıkardığını müstakbel süren çalışanlar gösteri yaptı.

DİSK’e ilişkin Umumi-İş Sendikası öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda ayrımsız araya gelen bire bir kol Kumluca Belediyesi çalışanı, iştirakçi çıkardığını müstakbel sürdükleri Belediye Reisi Mustafa Köleoğlu’nu protesto etti.

Benzeri müddet yürüdükten sonraları belediye bakım binası önüne gelen işçiler, kapıya yağız çelenk bıraktı. İşçilere, Umumi-İş Sendikası Genel Komutan Yardımcısı Ulvi Haydar Esmer, DİSK Akdeniz Havza Başkanı Vedat Pespaye ve Eksiksiz-Meni-Sen Antalya Bölüm Başkanı İlhan Karakurt bile bindi verdi.

DİSK Akdeniz Kesim Başkanı Vedat Siftinlik, burada yaptığı matbuat açıklamasında, Kumluca Belediyesi yetkilileri ile teferruatlı suredir ölçülü görüşmelerden olumlu bulgu alamadıklarını söyledi.

Bayağı, “Keyfiyetle belediyeyi başöğretmen, emeğin değerini yok sayan, sendikal doğruluk ve özgürlükleri hiçe sayan ayrımsız belediye reisi ve yönetimi ile alın karşıyayız. İsçilerin günlük ücretlerini yasaya çap tıpkı biçimde düşüren, çok düzentileme ve tatil günleri çalışmalarının ödenmediği kaidesiz çalışmanın ve düzentileme sömürüsünün bilgili olduğu bire bir izan içre olan belediye başkanı ve yönetimi var.” ifadelerini kullandı.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun intihap öncesi sözlerini tutmadığını, işçileri sendikalarından istifaya zorladığını müstakbel süren Siftinlik, şöyle konuştu:

“Kumluca Şehremini şunu ongun bilmelidir ki işçilerin isyanı daha çok birlikte artarak büyüyecek ve senden haklarını söke söke alacaklar. Eğer ki işten atılmış arkadaşlarımız işlerine izansız dönmez ve dolgun iş sözleşmesi imzalanmaz ise yarından itibaren belediye uğrunda ‘doğruluk, ahbaplık ve adalet’ çadırını kuracağız.”

Bir müddet motto atan gruptakiler daha bilahare dağıldı.Share: