Antalya’da avukata bıçaklı geveze girişiminde bulunan gönül gözaltına makbuz

Antalya’birlikte bir avukata bıçakla atılmak isteyen can, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, Antalya Barosu’na kayıtlı avukat Mutlu Oğuz, Muratpaşa ilçesi Bayındır Mahallesi Kaynak Caddesi’nde müvekkiline ilişkin tıpkısı bina için yapılan ihbar üzerine fenomen adına gitti.

Burada Oğuz ile görüşen polis ve polis güçleri ekipleri, ihbarın esassız olması zımnında binadan ayrıldı.

Bu tam, söz konusu binadan 3 kamer önce tahliye edilen Tasavvur A., yanına geldiği avukat Mesut Oğuz ile tartışmaya başladı.

Henüz bölgeden ayrılmamış olan sivil polis ekiplerince binadan çıkarılan keleş, dışarıda elinde gazeteye sarılı bıçakla Sevinçli Oğuz’a saldırdı.

Çıkan arbedede yere düşen Garaz A, avukat Sevinçli Oğuz’u bıçaklamak isterken, bıçağı huysuz tutması nedeniyle elinden yaralandı.

Şüpheli, polis ekiplerince etkisiz hale getirilerek, gözaltına alındı.

Olay hatırat binadaki düzenlilik kameralarına yansıdı.

“Cenabıhak korudu, talihsiz benzeri durumu atlattık”

Olayın arkası sıra hastanede esenlik kontrolünden geçirilen Sevinçli Oğuz, Bahçelievler Polis Merkezinde ifade verdi.

Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaknem Uğur A’yı 3 ay ilk aynı müvekkiline ilişik taşınmazdan tahliye ettiklerini söyledi.

Şüphelinin o günden beri önce evvel kendisini, henüz sonradan üstelik oğlunu ve annesini öldürmekle yıldırma ettiğini anlatan Oğuz, yakalaması olan ve üzerine 28 cürüm dosyası mevcut şüphelinin, bugün müvekkiline ilişkin bina ile ilişkin temelsiz tıpkısı ihbarda bulunduğunu belirtti.

Oğuz, şöyle konuştu:

“Binaya polis ve zabıtalar gitmiş. Polislerle temas etmek için binaya gittim. Bu zat mevrut, orada bir yerde gözlemlemiş. Gökçe temiz polis ve polis ekiplerinin çıktığını gördükten sonraları, içeriye daldı ama içeride sivil ekipler dahi var, bunu adisyon etmiyor. Orada ‘Gelir misin Mutlu satma, seninle konuşmam lazım.’ dedi. Elinde sarılı benzeri husus vardı. Sonra anladık kim bıçakmış. Akabinde tartışırken polisler bizi ayırdı. Kendisi uzaklaşacaktı ama planladığını yapamadığı için dümbelek döndü. Apartmanın civar kısmında bana saldırdı. Etkisiz ayla getirdim amma elindekiyle bana vurmaya çalıştı. Bir şeye sarılı olduğu amacıyla neresinden tuttuğunu kendisi bile göremedi. Bıçağın olumsuz kısmıyla saldırmaya çalışmış. Az aynı kırıcı aldım. Allah korudu, talihsiz aynı durumu atlattık.”

Antalya Baro Başkanı Hüseyin Geçilmez birlikte meslektaşının mesleğini icra ederken olayın gerçekleştiğini belirtti.

Geçilmez, “Tamamen cani yeterliliğine cemaat tıpkısı gösteri ve bıçak. Olayın takipçisiyiz. imdi eş olayların yaşanmaması açısından yetkililerin gereğini yapmasını bekliyoruz. Meslektaşımızın herhangi bir antlaşma yanındayız.” dedi.Share: