Antalya Tecim Borsası’nda intihap 1 Ekim’de yapılacak

Antalya Tecim Borsası Başkanı Ulu Aşılanmamış, borsadaki seçimin 1 Ekim’birlikte yapılacağını belirterek, üyeleri oy kullanmaya davet etti.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Ilkgüz ayı Meclis Toplantısı, Divan Başkanı Erdoğan Rençper başkanlığında devre içi kendisine yapıldı.

Çandır, toplantıda yaptığı konuşmada, sürdürülebilirliği, strateji edilebilirliği, adisyon verebilirliği ve kuma akım etme kültürünü ilke edinerek bir dönemi tamamladıklarını belirtti.

Kovid-19 sürecinin yer aldığı print aynı dönemi geride bıraktıklarını ve bu dönemde keyif ile tarımın ne büyüklüğünde mehabetli olduğunun bir kere elan anlaşıldığını aktaran Aşılanmamış, ekincilik çalışanlarının bu süreçte çalışmaktan kaçınmadığını, üretmeye bitmeme ettiğini kaydetti.

Borsa namına bölgenin sorunlarını yakından izleme ettiklerini ve majör projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Aşılanmamış, Dernekevi Mahsulat Projesi kapsamında Korkuteli Karyağdı Armudu ve Antalya Tavşan Yüreği Zeytini’hangi coğrafi meni aldıklarını, YÖREX’i koronavirüs zımnında 10. ve 11. kat düzenlediklerini, Antalya Ekincilik Konseyi liderliğinde domestik yönetimler ve bakış borsalarla 25. Hasyurt Tarım Fuarı’nı esasen başlattıklarını anımsattı.

Ayrıca Zeytinpark’ın korunmasına yönelik Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi ile protokoller imzaladıklarını vurgulayan Çandır, hareketli efsanevi borsasının ikinci etabının projelerini tamamladıklarını, maliyetlerin mütehammil ayla gelmesiyle projeyi ati dönemde tamamlayacaklarını bildirdi.

“Bakım etmekten yorulmadık, kullanılmamış döneme bile hazırız”

Antalya hallerinde iş gören yaş ürün sebze cirim ve fiyatlarını içeren “Antalya Yaş Semere Göveri Endeksi” ile “Antalya Domates Endeksi” hazırlayarak değme ay kamuoyuyla paylaştıklarını, Çağ Kredisi’ni 8 yol üyelerin kullanımına sunarak edisyon dönemde üyelerinin yanında durduklarını anlatan Aşılanmamış, Antalya İli Anadan Görme ve Lokal Ekincilik Ürünleri İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi’ni tamamladıklarını, Gözyaşı Sebze İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi ile Akçakesme Çiçek İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi’ne dahi başladıklarını rapor etti.

Borsanın 100 almanak serüvenini laf kayran dokümanter ve tezkere hazırladıklarını, web sayfasını çağın gerekliliklerine akla yatkın arkaç getirdiklerini, seksiyon paydaşlarını geliştirecek, yaşadıkları sorunlara çözüm üretecek toplantılar, çalıştaylar gerçekleştirdiklerini tamlayan Çandır, bölgeye ve sektöre yarar sağlayacak çokça sayıda projeye imza attıklarını vurguladı.

Çalışmalara ati dönemde birlikte atiklik kesmeden devam edeceklerini nâkil Çandır, şöyle devam etti:

“Meydanlık aldığımız umum projelerimizi tamamlamaya, üyelerimizin yararına eskimemiş projeleri görüşlerinize sunmaya ve eş akılla akım etmeye talibiz. Üyelerimize, sektörümüze, ülkemize hizmet etmekten on paralık yorulmadık, evvel gün şevkiyle bakım etmeye de motiveyiz. Yüzyılı aşan birikimi ve üstelik geçmişi ile alım duyduğumuz borsamızın, ati nesillere yüz akıyla tesliminde emeği olan kül arkadaşlarıma benzeri kere daha teşekkür ediyorum. 1 Ekim’da yapılacak seçimde umum üyelerimizi görüş kullanmaya çağırma ediyorum.”

Intihap, cumartesi günü borsada gerçekleştirilecek.

Share: