Ampute Milli Futbol Takımı Palandöken’de çetin depoluyor

Türkiye’dahi düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’na hazırlanan Ampute Milli Ayak Topu Takımı, Erzurum’da dokunaklı depoluyor.

Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Dinlenme Kampı Merkezi’nde tıpkısı müddet önceki kampa giren milliler, maharet direktör Osman Ihata Etmek yönetiminde günde çift egzersiz yaparak okkalı tempoyla çalışıyor.

Osman Çakozlamak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ayrıksı şehirlerde üstelik dinlenme kampı yaptıklarını, Erzurum’un kendileri üzere majör olduğunu söyledi.

Takımla Erzurum’un suyundan, havasından, oksijeninden faydalandıklarını anlatan Intikal Etmek, şöyle konuştu:

“İnşallah 9 Ekim’bile müzemizde fire olan benzeri dünyası kupası, dünya şampiyonası var onu alacağız. Erzurum’da enerji ve oksijen depoluyoruz. Erzurum’daki kampta imdi takımın fiziksel ve devamlılık anlamında maça yağacağı noktadır. Erzurum’da haddinden fazla güzelce dinlenme kampı merkezleri var. Bilcümle takımlara tavsiye ederim. Burada değme husus mükemmel. 30 Ağustos’ta kampımız bitiyor. Arkadaşlara 5 dönme izin verdikten bilahare Bolu’da kampa bitmeme edeceğiz.”

Yararlanmak, taraftar desteği, Türk milletinin duası, makul ve disiplinli çalışmayla acun şampiyonasında iddialı olduklarını tabir ederek, takıma güvendiğini sözlerine ekledi.

Antrenman öncesi beraberindeki Büyükşehir Şehremaneti Erzurumspor ayak topu sorumlusu Muzaffer Bilazer, Büyükşehir Uray Erzurumspor kaptanı Mustafa Yumlu ile milli takımı ülfet fail Erzurum Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk dahi Ampute Milli Ayak Topu Takımı ve ustalık yönetmen Osman Görmek’a muvaffakiyet dileğinde bulundu.

Nüfuz Etmek ve milli sporcularla benzeri müddet arkadaşça eden astronomi, daha sonraları millilerle ajanda fotoğrafı çektirdi.

Share: