Amme Keyif Sen Genel Başkanı Karataş’tan Elazığ’ın Sivrice İlçesine Hastane Yapılmamasına Aksülamel

Kamu Esenlik Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, Elazığ’da 24 Sülale 2020’üstelik yaşanan 6,6 şiddetindeki depremin şekil üssü olan Sivrice ilçesine sayrılarevi yapılmamasına aksülamel gösterdi. Karataş, Elazığ’ın tekmil ilçelerinde oran hastanesi olmasına rağmen Sivrice’üstelik olmamasının iri tıpkısı eksiklik olduğunu belirterek, “Hele 2020 depreminde bu eksikliği hisseder ağıl geldik” dedi.

Kamu Afiyet Sen Umumi Başkanı Beklenti Karataş, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde çap hastanesinin olmamasına tepki gösterdi. 2020 depreminde ilçede sayrılarevi olmaması nedeniyle ağırbaşlı hastaların site merkezine taşınmasında sıklet yaşandığını, konuyla ilişkin Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın açıklama yapmasına karşın bire bir girişim atılmadığını dile getirdi. Karataş, şöyle konuştu:

“HASTANENİN BULUNMAMASI ŞIŞMAN BİR EKSİKLİK”

“Buradan politik iradeye ve milletvekillerine sesleniyorum. Elazığ’ımızın mecmu ilçelerinde çap hastanesi bulunmasına rağmen turistik ilçemiz olan Sivrice ilçemizde bibi farklı fehamet hastanesinin bulunmaması iri bire bir şaibe adına addedilmektedir. Alelhusus 2020 depreminde bu eksikliği hisseder ağıl geldik. Sivrice halkının depremde görmüş olduğu zaiyattan çorlu ve ayrıksı bati hastaların şehrimize taşınması noktasında büyük zorluklar yaşanmış, ilçemizde ayrımsız ihtişam hastanesinin olmayışının şişman sıkıntılara bozukluk olduğunu cümle görmüş oldu. Ayrıca serencam dönemde Palu, Kovancılar ve Keban Mehabet Hastanesi’nin yapılmasıyla ilgili projelerin onaylanıp Sivrice ile ait değme projenin ve gelişigüzel ismin telaffuz edilmemesi bizleri etraflıca üzmüştür.

“YAPIMI İÇİN HAREKETE GEÇİLMELİ”

2020 depreminde Esenlik Bakanımızın ve İçişleri Bakanımızın Sivrice’ye çabucak aynı azamet hastanesi yapılması gerektiğini belirtmesine karşın ve bu konuda ivedilikle temellerinin atılmasıyla ilgilendiren talimatlarına rağmen gelişigüzel girişim atılmadığı kabil bu konuyla ait ayrımsız gürlük kaydedilmemiştir. Bu nedenle buradan alelhusus siyasi iradeye ve cümle milletvekillerine seslemek istiyoruz Sivrice ilçemize çabucak aynı çap hastanesi kazandırılması gerekmektedir. Hem özlük anlamında hem dahi hele ve alelhusus deprem bölgesi olması dolayısıyla tıpkı celal hastanesinin insanlara çabucak yardımına koşma ve tedavi alma anlamında çabucak ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu nedenle bu eksikliğin giderilmesi ile ilişkin değme nev çalışmanın beraberinde olacağız ve bu konuda siyasal iradeye tekrar buradan sesleniyoruz, Sivrice ilçemizin cesamet hastanesinin yapımı amacıyla aynı zaman önce harekete geçin.”Share: