Amme Başdenetçisi Malkoç Erzincan’da STK temsilcileri ve muhtarlarla buluştu

Kamu Başdenetçisi Malkoç Erzincan’bile STK temsilcileri ve muhtarlarla buluştu

Erzincan’üstelik “Ombudsman Erzincanlılarla Buluşuyor” programı gerçekleştirildi

Amme Başdenetçisi Malkoç: “Şimdiye büyüklüğünde şöyleydi; aynı husus yapacağımız antlaşma Avrupa Birliği hangi der? Amerika Müttehit Devletleri hangi der? O ant bitti. 100’üncü yılımıza geldik, aslan yavrusu büyüdü aslan oldu. artık dizge Türkiye hangi diyor diyerek bakacak”

ERZİNCAN – Erzincan’da Amme Başdenetçisi Itibar Malkoç’un katılımıyla “Ombudsman Erzincanlılarla Buluşuyor” programı gerçekleştirildi. Programda öğrenciler, muhtarlar ve sivil topluluk kuruluşlarından kendilerine yönelik murat ve tavsiyeler dinlenerek hal önerileri sunuldu.

Amme Denetçiliği Kurumunun bilinirliğini yükseltmek ve öğrenciler, muhtarlar ile sivil cemiyet kuruluşlarının taleplerini düşün ve önerilerini itaat etmek için Erzincan’birlikte “Ombudsman Erzincanlılarla Buluşuyor” programı düzenlendi. Vali Mehmet Makas’ın küşat konuşmasını yaptığı programda henüz sonradan danışma işleyen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumu için katılımcılara bilgiler verdi.

“100’ncü yılımızda Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ne der diye değil, Türkiye ne diyor diye niteleyerek bakılacak”

Bilgilendirme konuşmasının arkası sıra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 100’ncü yılına tehlikesiz adımlarla ve güçlenerek girdiğini tamlayan Malkoç, “Şimdiye büyüklüğünde şöyleydi; tıpkısı öz yapacağımız antlaşma Avrupa Birliği hangi der? Amerika Mürekkep Devletleri hangi der? O antlaşma bitti. 100’üncü yılımıza geldik, aslan yavrusu büyüdü arslan oldu. imdi cümle Türkiye ne diyor diyerek bakacak” ifadelerini kullandı.

Kamu Başdenetçisi Itibar Malkoç konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Osmanlı Ilımlı Doğu’yu ve dünyayı adaletle yönetti. Yoruldu. İç aut sebeplerle zayıfladı. Garplı emperyalist güçler onu parçaladı, öldürdü ama o arslan olan Osmanlı ölmeden evvel benzeri yavru doğurdu. O yavrunun adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Demin, bizim devletimiz aslan yavrusu. Aslanın yavrusu ne tamam? Karga filan gayrimümkün değil mi? Aslan olur. Küçükken hakkını yediler, hukukunu çiğnediler. O’üstelik büyüdü ve önümüzde kim 2023’te 100’üncü yıl dönümünü kutlayacak inşallah. Güçlenince etrafı de bakmaya başladı. Nerede hukukumuzu çiğnediler? Nerede hakkımızı yediler? Ondan bilahare hakkımızı yenen hukukumuzun çiğnenen yerlerine engelleme etmeye başlayınca Avrupa Birliği, Amerika veya diğerleri patırtılı çıkarmaya başladı. Onlar hangi derse desin, biz millet namına hukukumuzu korumasını biliriz, hakkımızı da almasını biliriz Allah’ın izniyle. Şimdiye kadar şöyleydi; benzeri özdek yapacağımız antlaşma Avrupa Birliği ne der? Amerika Müttehit Devletleri ne der? O ant bitti. 100’üncü yılımıza geldik, aslan yavrusu büyüdü aslan oldu. imdi sistem Türkiye hangi diyor diye bakacak Allah’ın izniyle, bunda tereddüdümüz bulunmayan. Onun amacıyla 21’inci çağ Türkiye’nin yüzyılı olacak. Mehabet büyüklerimiz da bunu söyledi amma bunun temelinde faal olmamızın şartı dahi dürüstlük ve adalet. Muhtarımız dahi adil olacak, şehremaneti başkanımız adil olacak, yöneticiler, daire amirleri vatandaşa ana adına bakacak. Bu uygulamaları üstelik çoğaltacağız, bakanlarımız dahi hakeza olacak. Yarım Yamalak, az oldu mu mahkemeye gitmeden ilk bizim kabilinden kurumlara gelinecek. CİMER’e gidilecek. Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu’na gidilecek. Mahkemeye gitmek elhak saf hakkınız. Çokça teşekkür ediyorum, kürsüyü sizlere bırakacağız rüfeka”

Protokol konuşmalarının peşi sıra Kamu Başdenetçisi Haysiyet Malkoç ile Amme Denetçilsi Saadettin Kalkan vasıtasıyla öğrenciler, muhtarlar ve sivil cemiyet kuruluşlarından kendilerine müteveccih dilek ve tavsiyeler dinlenerek hal önerileri sunuldu.

Gerçekleştirilen programa ülke protokolünün beraberinde STK temsilcileri, kamu kurum müdürleri, Bayburt, Gümüşhane ve Erzurum’dan mektepli toplulukları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Share: