Alkollü vasıta kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama kullanılmamış fariza iddiasına bakanlıktan tekzip geldi

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktadaki gidiş geliş ışıklarında 15 Temmuz’da Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi şalter, yolun karşısına geçmeye müteharrik 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e, arkası sıra bile bambaşka tıpkısı araca çarpmıştı. Yaralanan Polat kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan evvel bile Server Sinanoğlu’nun Çorum Valiliği Ünsiyet Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu’nun namına ise Ağrı’nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ DEVAM ETMEKTEDİR”

İçişleri Bakanlığı marifetiyle yapılan açıklamada ise “Kâh matbuat işaret organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken isim ve yaralanmalı trafik kazasına müdahil Server Sinanoğlu ile ilişik sâdır haberler ile ait aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ister duyulmuştur. Server Sinanoğlu için Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi işlenmiş, Gercüş Kaymakamlığı’na ise ayrıksı benzeri kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Taşra Ünsiyet Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu’nun görevden uzaklaştırma tırı vırı bitmeme etmektedir. Konuyla ilişkin olarak lüzumlu adli sormaca gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi vasıtasıyla yönetimsel sormaca sürmektedir” denildi.Share: