Alkollü açar kullanırken aynı çocuğun ölümüne bozukluk olan ilçebay ahbaplık müşavirliğine atandı

Alkollü vesile kullanırken aynı çocuğun ölümüne hastalık olan kaymakam ünsiyet müşavirliğine atandı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde devlete ait resmi ara bulucu alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne illet olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Ünsiyet Müşavirliğine atandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi’nde Bismil’de devlete ilişkin resmi uzlaştırıcı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Polat’e çarpıp ölümüne sebep olan ve tutuklu mevcut Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı. Kararname ile Sinanoğlu’nun adına ise Ağrı’nın Balçak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

Kaza, 15 Temmuz günü Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktada düz kayran gidiş geliş ışıklarında meydana gelmişti. Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi dil, yolun karşısına geçmeye müteharrik Muhammet Çelik’e, arkası sıra de eksantrik aynı araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü sâdır Ilçebay Sinanoğlu tutuklanmıştı. Anket çerçevesinde tutukluğu bitmeme eden Sinanoğlu’nun kararname ile atandığı ortaya çıktı.Share: