Alevler beyninde mütezayit bebeğe ne oldu? DÜRÜST Fırka İstanbul Mebus Serkan Hezel mucizevi hayat hikayesini anlattı

Maltalık hikayesiyle herkesi derinden etkileyen, yaşamı beyaz perde filmine bahis olan İstanbul Milletvekili Serkan Kortej, Haberler.com Umumi Iz Yönetmeni Av. Bedia Teymur’un konuğu oldu. Bayram, programda mucizevi maltalık hikayesini anlattı.

“41. GÜNDE KIŞI GERİ DÖNDÜM”

1974 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde henüz tıpkısı yaşını doldurmuşken annesinin tarlada sıcaktan arkalamak üzere ağacın altına bıraktığı Hezel, yayında buğday başaklarının tutuşmasıyla alevlerin arasında kalmasını anlattı. Hararet zımnında vücudunda okkalı hasarlar oluşan ama hayat mücadelesinde hiçbir devir pes etmeyen Serkan Hezel, o günleri, “40 dönüş okkalı bakımda kaldım, öldü ölecek gözüyle bakılırken 41. gün sevimli anlayışsız döndüm. Nasip-i ilahi, 41. yaşımda Erzincan Mebus oluyorum, küllerimden doğuyorum. Erzincan’üstelik doğduğum topraklardan yeşeriyorum ve geliyorum milletimize, ülkemize hizmet ediyorum. Ben o dönemlerde tek parmakla hayatımı idame ettirdim, kemirmek yedim, okudum ve yegâne parmakla yöntem yapıyorum” ifadeleriyle anlattı.

İstanbul Milletvekili Serkan Hezel

“ENGELİMDEN DOLAYI HAKİM VEYA SAVCI OLAMADIM”

Engelinden ekolojik ortam müşkülat yaşadığını belirten Serkan Hezel, Bilge Savcılar Kanunu’nun 8. maddesi sebebiyle sınavdan 84 fakül almasına rağmen elendiğini belirtip, “8. madde diyor kim: Alışılmışın dışında çevrenin yadırgayacağı eğin bozukluğu düşmek şartı vardı. Elbette baş örtüsü zulmü vardıysa bu da bir zulümdü” dedi. Bilge veya müddeiumumi olamamasına rağmen saylav namına halkına bakım ettiğini belirten Hezel, “Milletimiz beni bağrından çıkarıp saylav yaptı ve gelişigüzel antlaşma arkamda durdu” şeklinde konuştu.

HAYAT HİKAYESİNİ ANLATAN FİLM, 3 ARALIK’TA VİZYONA GİRECEK

Serkan Bayram, hayatının beyaz perde filmi namına çekildiğini ve yapımın, 3 Mesafe Dünya Engelliler Günü’nde Taksim Atatürk Firez Merkezi’nde yapılacak gala ile vizyona gireceğini belirtti.

Share: