Alemdar nahiye toplantısı Adıyaman’da yapıldı

Avangart İmam Hatipler Derneği (Alemdar) Havza toplantısı Adıyaman’de gerçekleştirildi.

Adıyaman İmam Dil Cambazı Mezunları ve Mensupları Derneği (Adimder) eş sahipliğinde gerçekleşen havza toplantısı TOBB Kız İmam Dil Cambazı Lisesi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Mardin ve Elazığ toprak ve kaza temsilcileri, yönetim kurulu üyeleri ile genel merkezinden yöneticiler katıldı.

Toplantının açım konuşmasını işleyen Adimder Adıyaman İl Başkanı Ebubekir Turmaz, “Kebir bir müfit yarışında yer düzlük bu ayrıcalı misafirleri ilimizde ağırlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Özellikle pandemi döneminde eğitimin damarı bozuk etkilerinin azaltılması yerine Önder’imizin katkıları ile ilimizdeki hep İmam Hatip Okulu öğrencilerine kök tezkere desteği ile imkanlar dahilinde bazen okullara kitabevi kurulumunda destekleri için genel merkezimize teşekkür ederiz” dedi.

Toplantıya Avangart İmam Hatipler Derneği genel başbuğ yardımcısı Muhammed Taha Tavman reislik etti. Tavman, İmam Dil Cambazı Okullarının sayıları, başarıları için hikmet vererek yükselen muvaffakiyet grafiğinin gururunu duyduklarını söyledi.

Toplantının ikinci aşamasında yer temsilcilerinin faaliyetleri, sorunlara karşı ürettikleri analizör, analiz ve değerlendirmeler çalıştay de dile getirildi. – ADIYAMAN

Share: