Aktardan sevimsiz gelgel tavsiyesi: “Zencefil, hint safranı, narçiçeği, kuşburnu tüketin”

Aktardan sevimsiz çekicilik tavsiyesi: “Zencefil, zerdeçal, narçiçeği, kuşburnu tüketin”

BİNGÖL – Bingöl’üstelik aktarcı Nedim Pektaş, zencefil, hint safranı, hibiskus ve kuşburnu karışımının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyledi.

Hava sıcaklıklarının düşmesi ve şita aylarının yaklaşmasıyla gelişigüzel aktarcılara dahi heves artmaya başladı. Özellikle antipatik algınlığı ve öksürüğe cebin vatandaşlara saf mahsulat başvuru eden aktarcılar, günde benzeri yahut iki çamçak karışım içilmesinin faydalı olduğunu vurguladı.

Bingöl’da ince yıllardır aktar olan Nedim Pektaş, bitki çaylarının tüketiminin heybetli olduğunu ifade etti. Pektaş, “Bitki çaylarını tavsiye mektubu edebiliriz. Öksürüğe zencefilli, ağaçküpesi çiçeğini önerebilirim, yoğurt çiçeği çayı enfeksiyon üzere birebir pozitif mayasıl otu birlikte enfeksiyona haddinden fazla bereketli geliyor. Geçit enfeksiyonuna adaçayını önerebiliriz. Şita çayımız var, şita çayınızda 15-16 nev karışımımızdır, kendimiz hazırlıyoruz bunu üstelik halkımıza vatandaşlarımıza tavsiye mektubu edebiliriz. Öncelikle bu şita aylarında kaynak ettiğimiz zencefil, zerdeçal, hibiskus dediğimiz narçiçeğidir. Bu üçünün karışımını aynı dahi tabiatıyla kuşburnu ile ilave edersek daha bir hayır olur. Soğuktan arındırır, bağışıklığı güçlendiriyor. Günde 2 boduç tüketilmesi gerekiyor, bunun zararı yoktur. Devir içerisinde birlikte benzeri bardak alabilirler, argıt enfeksiyonuna koku alma organı akıntısına bire birdir. Zerdeçalın fiyatı şuan 80 liralık, zencefil ise fiyatı 100 lira onu da balla karıştırıp veriyoruz. Nebat çayı karışımı da şuanda paketi 20 liralık” diyerek konuştu.

Share: