Akşener, Mersin’de “Ego Kadınım Umudun Adıyım” programında konuştu Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu bati yükler bilcümle bizimse, tığ kadınlarınsa şayet, o antlaşma bu yükleri haiz bu bedenler bittabi gereken saygıyı, ihtimamı, gücü elde etmeli.” dedi.

Akşener, Mersin’i Kalkındırma ve Dayanışma Derneğince Yenişehir Atatürk Hars Merkezi’nde düzenlenen “Ego Kadınım Umudun Adıyım” programındaki konuşmasında, öldürülmüş kadınları andı.

Bergen’in, Özgecan Aslan’ın, Emine Bulut’un acısının devam ettiğini belirten Akşener, “Bu bunaltıcı yükler bütün bizimse, biz kadınlarınsa şayet, o ant bu yükleri haiz bu bedenler bittabi gereken saygıyı, ihtimamı, gücü elde etmeli.” diyerek konuştu.

Akşener, Anadolu’da milli mücadelenin önceki ateşini kadınların yaktığını ifade ederek, ülkeye demokrasinin de kadınlar sayesinde geldiğini söyledi.

Türkiye’da 2023’te yapılacak seçimlerin cesim olduğunu nâkil Akşener, “Bu seçimi kısaltmak zorundayız. Bu seçimi kaybedemeyiz.” ifadesini kullandı.

Çeşitli gösterilerin sunulduğu ve şiirlerin okunduğu programda Akşener’e, mor cepken armağan edildi.

Programa, Mersin’dahi 2015’te okuldan çıktıktan bilahare evine müracaat etmek üzere bindiği minibüste öldürülen Özgecan Aslan’ın annesi Songül ve babası Mehmet Arslan da katıldı.Share: