Akşener, İYİ Tümen TBMM Kadro Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, “Geçkin olduğu gibi bugün dahi ermiş vatanımızın üzerindeki planlarını yıldırı üzerinden uygulamaya çalışanlar şunu dolgunca bilsin kim tığ, cesamet ve ulus olarak bölücü terörle 40 yıldır sarsılmaz aynı iradeyle savaşım ediyoruz. Değil 40, 140 yıl olsa de teröre katiyen doğrulama olmayacağız.” dedi.

Akşener, partisinin TBMM Takım Toplantısı’ndaki konuşmasına Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, 39. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak başladı.

Tümen olarak, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması ve başıboş tıpkı cesamet yerine geleceğe taşınması üzere kararlı olduklarını vurgulayan Akşener, “İktidarımızda hayata geçireceğimiz Türk Dünyası Bakanlığımız ile hem bunu başaracağız hem bile Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin zat değişmeyen ve politikalarıyla, halkının inanç ve sorumluluğuyla yükselmesine imkan tanıyan tıpkı dümen ve alım satım modelini bilge kılacağız.” diye niteleyerek konuştu.

İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına değinen Akşener, PKK/PYD/ YPG terörünün bombasının ateşinde, tertemiz hikayelerin fire kaldığını belirtti.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Akşener, “Terör kandan, acıdan, şüpheden beslenir. Amacı her zaman aynıdır. Devleti baskılayıp ulus iradesini endişe ve korkuyla tasdik ahzetmek ister. Ama tığ büyük Türk milletiyiz. Tarihimizin değme döneminde hakeza kalıntı emellere karşı halk ele, alay malay verip direndik. Kimden ve nereden gelirse gelsin, kimlerin ve neyin mesajını taşırsa taşısın, hangi dokunaklı odağının planı olursa olsun katiyen korkmadık, yılmadık, dal eğmedik, sinmedik ve hep dimdik durduk.” ifadesini kullandı.

“Teröre asla tasdik olmayacağız”

Akşener, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi süresince uluslararası terörle savaşım konusunda takdir toplayan ve teröre cebin duruşu sabah akşam serencam mertebe açık olan ruhlu ayrımsız celal olduğunu söyledi.

Milletçe çokça çetin ve çokça üzücü hatıralara ehil olduklarına işaret eden Akşener, bayrı kerem geleneğine topluluk bu fedakar milletin, seçkin çeşit belayı savuşturmayı başardığını vurguladı. Akşener, “Esbak olduğu kadar zaman de eren vatanımızın üzerindeki planlarını terör üzerinden uygulamaya çalışanlar şunu ferah bilsin kim tığ, izzet ve ulus olarak bölen terörle 40 yıldır sarsılmaz tıpkı iradeyle savaşım ediyoruz. Değil 40, 140 sene olsa bile teröre katiyen teslim olmayacağız.” açıklamasında bulundu.

Milletin teröre karşı sürekli yalçın durduğunu, düzenlilik güçlerinin görevlerini yapacaklarına inandığını, devletinin beraberinde olduğunu ve bunun yeryüzü çalım duyulacak özelliklerden biri olduğunu hatırlatan Akşener, “Ancak devletimizin yanında dururken ‘Heybet benim’ diye niteleyerek görünürlerde gezenlerin işlerini yapıp yapmadıklarını bildirme haddinden fazla bile hakeza ızdıraplı zamanlarımızda gözden kılmak zorundayız. Millete yaptıkları hizmetin iyilik olmadığını, ayrımsız yurt, takanak olduğunu ifham etmek zorundayız.” sözlerini gider etti.

İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener, terörle mücadelede tahril güvenliğinin bile çokça önemli olduğunu, devletin, hudutları adalet isteyerek topluluk çıkmakla görevli olduğunu, tıpkısı teröristin mülteci kılığına girerek 4 ay kaçak benzeri şekilde ülkede yaşamasına ayn yummaması gerektiğini dile getirdi.

Ululuk terör korkusunu defederken, milletini asla karanlıkta bırakmaması gerektiğini belirten Akşener, “Peki, kuşkusuz kim dezenformasyonla mücadele de terörle mücadelenin önce şartlarından biridir. Ancak dezenformasyonla mücadele medya karartmasıyla değil, akıllıcasına ve daim bilgilendirmeyle yapılır. Zira devlet yönetiminde şayet özgürlüğü güvenliğe ya dahi güvenliği özgürlüğe yeğleme ederseniz sonunda değme ikisinden üstelik olursunuz.” görüşünü paylaştı.

“Heybet ciddiyeti beklemek doğal hakkımızdır”

Türk izzet geleneğinde ülkeye yönelik saldırıları siyasete gereç etmeye saha olmadığını vurgulayan Akşener, “Devleti idare edenler bilir kim bulunan nüfuz özelinde ise bilmelidir kim bu saldırılar şahısların rahat ya üstelik koltuklarını değil, milletimizi ve devletimizi misyon alır. Meseleye bu ciddiyette okşamak, buna bakarak önlemler almak, bunu bilerek temas etmek lazımdır. Ülkeyi dümen edenlerin görevi devletin ciddiyetini, milletin hürriyetini sahabet edecek adımlarla terörün amacına ulaşmasını engellemektir.” diye konuştu.

Ülkeye yapılan saldırıları şahsına işlenmiş kabilinden algılayarak yanılanların, sonrasında attıkları adımlarda dahi yanılmaya ve yanıltmaya mahkum olduğunu dile getiren Akşener, iktidardan, sunma bir iki eren ve cefakar kavim büyüklüğünde tetik, sağduyulu ve aklıselim davranmasını beklediklerini kaydetti.

Meral Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Söz Gelimi Sayın Erdoğan’ın yurtdışı seyahatini nakız etmesini ya da sunu azından milletçe matem tutarken kendisini dans gösterisiyle karşılatmamasını yoklamak arz natürel hakkımızdır. Yayımlanan taziyeyi reddedip yıldırı saldırısından ABD’yi mesul markajcı İçişleri Bakanının, grup konuşmasında Amerika’yı müttefiklikten çıkartan Halk İttifakı ortağının ve parçalanmamış bunlar olurken üstelik dostu Biden ile Bali’de sohbete oturup taziyeleri akseptans eden Sayın Erdoğan’ın zat aralarında bir ortak ihata ve dille hareket etmelerini yoklamak da en katıksız hakkımızdır. Sayın Erdoğan’ınki doğruysa diğerlerinin kim nedir? Kısaca herhangi bir alanda yalpalamaları ve zikzaklarıyla artık başımızı döndüren bu iktidardan on paralık olmazsa böylesine keskin aynı yıldırı olayında biraz şevket ciddiyeti, biraz sıkı düzen, biraz birlikte ilkeli aynı vakfe bakmak yeryüzü natürel hakkımızdır.”

“Bu incitici olayın tıpkısı birlikte geriden geriye göç boyutu var”

Saldırının üzerinden 24 saat geçmeden faili bulup tembel kuzuluk getiren emniyet güçlerini kutlayan Akşener, teröristin yıldırı örgütü PKK/PYD/YPG elinde yetişek gören Suriye uyruklu olduğunun ve Afrin üzerinden Türkiye’ye çaktırmadan giriş yaptığının ortaya çıkarıldığını anımsattı.

“Bu ateş olayın tıpkı birlikte gizlice barhana boyutu var” diyen Akşener, Türkiye’nin 11 yıldır yaşadığı sığınmacı meselesinin tıpkı milli güvenlik sorunu olduğunu seçkin fırsatta söylediklerini belirtti.

Meral Akşener, henüz önceki konuyla ilişik “Milli Barhana Doktrini ve Önemli Eylem Planını” kamuoyu ile paylaştıklarını fakat yaptığı uyarıların dikkate alınmadığını, hükümetin “ensar edebiyatı” ile aheste ve kontrolsüz göçü meşrulaştırmak istediğini savundu.

Bu ağır sıklet resim karşısında iktidarın, sınırların kevgire dönmesine karşı tedbir almak yerine, o sınırlardan ülkenin kalbine büyüklüğünde sızarak estirilen terörden sızlanmayı tercih ettiğini kanıt fail Akşener, “Sirk yönetmiyorsunuz, ululuk yönetiyorsunuz. Türkiye’yi yönetenlerin işi ağlamak değildir. Türkiye’yi yönetenlerin işi bank tartışmaları açıp siyasi yakıcı heyetiyle oyunlarından imdat eğlenmek da değildir. Türkiye’yi yönetenlerin işi bastırık alarak planları kirletmek, milletimizin güvenliği amacıyla ne gerekiyorsa onu yapmaktır. Erkek kriz, hamasi konuşmalarla, nutuklarla bırakın sorunu çözmeyi henüz dahi büyüttüğünü çıktı görmelidir.” dedi.

Hakikatlere gözünü kapatan tıpkısı iktidarın ülkeye verecek aynı şeyinin olamayacağını tabir fail Akşener, “yalanı kez, talanı dahi şiar edinenlerin Türkiye’yi elan aşkın bayağı çekmesine müsaade edilemeyeceğini” söyledi.

Akşener, “Saraylıların gününü dönüş ettiği, insanımızın ancak yaşadığına şükredebildiği bu uyum, ölçek bir düzendir. Bir meşbu vatansızı, kişi katışıksız vatandaşına üstün markajcı bu akort benzeri desise düzenidir. ‘Faiz haramdır’ diyerek tefecilerin davulunu çalan bu düzen bir yasak düzenidir. Yıldırı örgütleri arasında yeğleme yapabilecek büyüklüğünde şirazesinden çıkan bu uyum bire bir yadımlama düzenidir. Bir müstevliyi bire bir apayrı müstevliye, bir emperyalizmi ayrımsız ayrıksı emperyalizme, ayrımsız uşaklığı üstelik tıpkısı ayrıksı uşaklığa tercih fail bu düzen tıpkısı hainlik düzenidir.” düşüncesini dile getirdi.

Ağıralioğlu soruları cevapladı

Öte yandan toplantı öncesinde, İYİ Fırka İstanbul Milletvekili Ağır Ağıralioğlu, gazetecilerin henüz geçmiş CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilgilendiren yaptığı meşruhat hakkındaki sorularını cevapladı.

Türk siyasetine kibarlık getiren benzeri tümen olduklarını belirten Ağıralioğlu, “İstanbul ve Ankara seçimlerini pekâlâ yönettiysek Cumhur Reisi seçimini dahi öyle yönetmekten bahsediyorum. Klasik adına siyasal rey kalıplarının dışında davranarak İstanbul seçimlerini aldık. İYİ Öğür burada lokomotif oldu. Bu seçimin haddinden fazla oylumlu olduğunu, müntehip davranışlarının haddinden fazla gani analiz edilmesi gerektiğini söylüyorum.” dedi.

Hemen müntehip davranışının akıllıcasına çözümleme edilmesine dair rey belirttiğini anlatan Ağıralioğlu, “Eksiksizlik Koca üzerinden geliştirilecek fitnelere gereç vermiyorum. Ego karışma bu partide Kemal Komutan’in meşrebine, mezhebine, aidiyetine itiraz fail on paralık kimse yoktur. Tığ böyle bire bir şeyi milletimize üstelik inancımıza birlikte yanlışlık sayarız. Hangi Eksiksizlik Satma’in şahsına odunluk ediyorum ne dahi uyuşma hukukuna bozma getirecek tıpkı husus söylüyorum.” ifadesini kullandı.

Ağıralioğlu, CHP Ekip Başkanvekili Engin Altay’ın kendisi hakkındaki açıklamalarına ilgili soruya ise “Biraz rikkat sınırlarının dışında bire bir açıklama. Ego kraldan çokça kralcı değilim. Vakit Kaybetmeden doğruları tercüman olmak zorundayız. Kral üstelik kralcı de değiliz.” yanıtını verdi.

Share: