Akşener: İnançla Söylüyorum; 13. Reisicumhur, Millet İttifakı’nın Gösterdiği Namzet Olacak

İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener, Antalya’nın Demre ilçesinde, “Elbette ahali ele tutuştuk Antalya Büyükşehir alındıysa, zahir umum ele tutuştuk 11 büyükşehir alındıysa demin bile ahali ele tutuşacağız. Sizi mahcup etmeyeceğiz inşallah. İnançla söylüyorum; 13. Cumhurbaşkanı, Kavim İttifakı’nın gösterdiği namzet olacak” dedi. Akşener, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Demre Belediyesi’nin hizmetleriyle ait, “Eğer çalmazsınız, çaldırmazsanız, insan kayırmazsanız, lehtar kayırmazsanız israf etmezseniz; 5 maaş, 15 mahiye düz danışmanlar atamazsanız söylemek kim sizin verginizle size bakım edilebilirmiş” diye konuştu.

Meral Akşener, zaman Demre Belediyesi aracılığıyla planlı 3. Kekova Festivali ile belediyenin şişman küşat törenine katıldı. Akşener’e, AKP’den ricat ederek İYİ Parti’ye katılan Eşref Fakıbaba ile milletvekilleri ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek da haremlik etti.

Açılışta bire bir müzakere özne Akşener, şunları söyledi:

“Atatürk’ümüzün illet bu Cumhuriyet Altını’i size bırakıt bıraktığını anlıyorum. ve Atatürk’ümüz, dünyadaki hep kadınlardan evvel, bütün devletlerin kadınlarından evvel seçkin tip hakkı biz Türk kadınlarına ne verdi, zaman anlıyorum. Zira diyor kim Atatürk’ümüz; dünyanın hiçbir milletinin kadını Anadolu kadını kadar fedakarlık yapmıştır, onun kadar çalışmamıştır. Onun için başımızın üstünde gezdirmemiz gerekir.

“BUGÜN GENÇLERE ‘SÜFLİ’ DİYEN BİR CUMHURBAŞKANI VAR”

Amma genişlik şişman fariza, torunlar sizin. Cumhuriyet Altını size güç. Zaman gençlere, çocuklara, sizlere ‘süfli’ diyen tıpkı reisicumhur var, size Atatürk’ümüzü unutturmaya etkin tıpkısı erk var. Buna rağmen inatla bu ülkeyi muhip, ‘Bu ülkede kalacağız’ diyen, ‘Bu Cumhuriyet Altını’in, bu demokrasinin emanetçisi biziz’ diyen sizler var.

Atatürk’ümüz der ki ‘Toroslar’daki benzeri yörük çadırında şayet o kötü tütüyorsa bu mevki değme şekilde ayağa kalkar’. Sizler, Atatürk’ümüzün size niye güvendiğini; yörüklere, Türkmen’e illet güvendiğini, münasebet siz gençlere Cumhuriyet Altını’i emanet bıraktığın çok bol anlıyoruz.

Zaman burada hem Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hem üstelik Demre Belediyesi’nin ahali ele vererek hem Antalya hem Demre’ye bittabi hizmet ettiğini dinledik.

“ÇALMAZSANIZ, ÇALDIRMAZSANIZ, INSAN KAYIRMAZSANIZ HİZMET EDİLEBİRMİŞ”

Şayet çalmazsınız, çaldırmazsanız, adam kayırmazsanız, taraftar kayırmazsanız, israf etmezseniz; 5 aylık, 15 maaş düzlük danışmanlar atamazsanız almak ki sizin verginizle size bakım edilebilirmiş. Gelmek kim Türkiye’nin kaynakları; Antalya’nın, Demre’nin kaynakları hizmet etmeye yetermiş. Almak ki artık bize çok şişman ayrımsız gelişim düşüyor. Kuşkusuz umum ele tutuştuk Antalya Büyükşehir alındıysa, kuşkusuz ahali ele tutuştuk Demre, Elmalı alındıysa, lacerem 11 büyükşehir alındıysa şimdi bile halk ele tutuşacağız. Sizi utangaç etmeyeceğiz inşallah. İnançla söylüyorum; 13. Cumhurbaşkanı, Kavim İttifakı’nın gösterdiği aday olacak inşallah.”

“ANTALYA’MIZI ÇEVRESİ İLE DENİZİ İLE HERŞEYİ İLE KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek da on paralık kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden çalışmalarını tıpkısı azim ve kararlılıkla devam ettirdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Elimizden geldiğince, Antalya’daki yerli kalkınma modeli ile çiftçilerimizin, 51 kooperatifimizin yüzde 80’nine vasıl enerji desteğimiz bitmeme ediyor. Köylülerimizin, çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanı sıra olmaya devam edeceğiz.

Turizm ile ait, turizmci dostlarımız ile Turizm Birliği’ni kurarak, Gazipaşa’dan Kaş’a büyüklüğünde 640 kilometre sahili olan denizimizi korumaya devam ediyoruz. Ayrıca, zeytinlikler hepimizin bildiği kadar eroin ocaklarına, taş ocaklarına verilirken Antalya’da 22 bin 600 dönüm yerde Antalya Büyükşehir Belediyesi adına 20 bin zeytin ağacını Antalyalılara kazandırdık. Kısacası, sizlerin bize emrettiği kabilinden Antalya’mızı çevresi ile denizi ile gelişigüzel şeyi ile korumaya, kollamaya bitmeme edeceğiz.”

Share: