AKŞENER: BIR TANE EŞ SİSTEMİNİN KONUŞULDUĞU SON SEÇİMDİR

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, “İYİ Tümen demek seçmene gocunmak demektir. Vekil sisteme geçişin konuşulduğu, bir tane kayırıcı sisteminin ortadan kaldırılacağına dayalı sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş analizör üzerinden rekabet edildiği bire bir seçimdir. Biricik kayırıcı sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu serencam seçimdir” dedi.

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, havayoluyla Adana’ya, buradan dahi karayoluyla Mersin’e geçti. Mersin’de partililer tarafından karşılanan Akşener, önceki adına partisinin iklim başkanlığını mülakat etti. Milletvekilleri ve partililerin zevcelik ettiği Akşener’i il binası uğrunda çokça sayıda sevimli karşıladı.

‘İNŞALLAH BU SEÇİMİ İRADE KAZANACAK’

Burada partililerle tıpkısı araya mevrut Akşener yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“İYİ Parti’nin tamam mensupları bu milleti başının üzerinde taşır. Bu milletin tercihlerine kaçınmak duyar. Kadınıyla, erkeğiyle ürkmek duygulu. İYİ Tümen gelmek; bellek demektir, strateji demektir. İYİ Öğür etmek hal demektir. İYİ Öğür geçmek, akman bire bir şalter, gocunmak demektir. İYİ Parti emreylemek seçmene tırsmak demektir. Vekil sisteme geçişin konuşulduğu, bir tane kayırıcı sisteminin ortadan kaldırılacağına dayalı sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş analizör üzerinden rekabet edildiği aynı seçimdir. Bir Tane koca sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş parlamenter sistemin konuşulduğu serencam seçimdir. Bugünkü ucube sistemin müsebbibi tığ değiliz. 2017’de müfit oyu çıksın diye niteleyerek çalıştık. Temas tip eziyete karşın direndik. Henüz bilahare İYİ Öğür’mizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Fırka olmasaydı zaman bu ülkede hangi koşuluyor olacaktı? Bugün yarına yönelik ‘Cumhurbaşkanınız ki olacak’ sözü söylenecek miydi? İşte İYİ Öğür kuruldu, tıpkı öz değişti, bu ülkede temas şey değişti. Dolayısıyla inşallah bu seçimde İYİ Tümen’nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu irade kazanacak.”

Akşener buradan, Mersin’i Kalkındırma ve El Birliği Derneği’nce düzenlenen ‘Ben Kadınım Umudun Adıyım’ programına katılmak amacıyla Yenişehir Atatürk Firez Merkezi’hangi geçti.Share: