AKŞENER: BIR TANE EŞ SİSTEMİNİN KONUŞULDUĞU AKIBET SEÇİMDİR

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, bire bir kol programa akmak amacıyla geldiği Mersin’de, Mersin’i Kalkındırma ve El Birliği Derneği’nce planlı ‘Ben Kadınım Umudun Adıyım’ programına katıldı. Değişik gösterilerin sunulduğu ve şiirlerin okunduğu programda Akşener’e, mor cepken bergüzar edildi. Bağış edilen mor cepkeni giyen Akşener, kadına yönelik şiddetin rastgele güzeşte devir arttığını söyledi. Akşener, “1 ayda 4 eş katledildi bu ülkede. Acıların kadını atılmak istemiyoruz. ‘Ömrümü kul eyledim’ geçmek istemiyoruz. Anadolu’ya kadem attığımızda Türk tarihi kadını değerle doludur. Bu cepkenler azap gören kadının zırhıdır. Bugün bu cepken yok, zira sesimizi duyan yok. Anlaşılıyor kim hisse senedi başından biz kadınlara düştü. Değme birimiz bu ucube sistemi yürümek amacıyla dik duracağız, akva duracağız ve burada kaime göstereceğiz. Kadınlarımızın, kızlarımızın, çocuklarımızın acılarına, uğradıkları haksızlığa son atfetmek için bu ucube sistemi değiştireceğiz. Bu ucube sistemi tagayyür etmek üzere ‘ben namzet değilim’ dedim ve herkesle ayrımsız araya geldim. Ziyaretler gerçekleştirdim ve şu an da aynı noktadayım” diye konuştu.

ÖZGECAN ASLAN’IN ANNESİ SONGÜL VE BABASI MEHMET ASLAN BILE KATILDI

Yaklaşan intihabat üzerine da koşan Akşener, ‘Bu bizim saylav sistemi konuştuğumuz serencam seçimdir. Türkiye ölmez, Türkiye bitmez amma saylav sistemi konuşarak adaleti, demokrasiyi ve liyakati, şeffaflığı, kayırmacılığın olmadığı serencam seçimi konuşacağız. Nedeniyle bu seçme kalkmak zorundadır, bu seçimi kazacağız tabii” dedi.

Programa, Mersin’in Tarsus ilçesinde 2015’te, okuldan çıktıktan sonra evine gezmek amacıyla bindiği minibüste katledilen Özgecan Aslan’ın annesi Songül ve babası Mehmet Aslan da katıldı.Share: