Akıbet zaman haberi! Edirne Belediye Başkanı Gürkan’ın yargılandığı davada mevkuf kalmadı

EDİRNE Belediye Reisi Recep Gürkan’ın ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘birden fazla yaşama yoluyla akşam vakti birlikte yağma’, ‘nitelikli tensel saldırı’ suçlarından müşteki- kaba adına tutuksuz yargılandığı davanın 11’inci duruşmasında tek tutuklu sanık M.T. da adli taharri neredeyse başıboş bırakıldı.

Edirne’birlikte diri ve ‘zatî verileri hukuka aykırı olarak yaymak’ suçundan tutuklanan Şükrü Benli, iddiaya göre, tahliyesinin peşi sıra Bulgaristan’da kaçırılıp, alıkoyuldu. Benli, 2 sene ilk dahi azmettiricinin Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan olduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. Anket kapsamında O.K., Ş.G. ve S.A. tutuklanırken, S.Y.’nin tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Başbuğ Gürkan ise 75 bin TL kefaletle adli arama gibi serbest bırakıldı. Öz zatî verileri dahi paylaşıldığı için müşteki- şüpheli olan Gürkan için ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘birden aşkın emanet eliyle tün vakti alay malay yağma’, ‘nitelikli eşeysel saldırı’ suçlarından 50 yıla büyüklüğünde cezaevi cezası istemiyle sevgili açıldı.

11’İNCİ MAHKEME GÖRÜLDÜEdirne 3’üncü Kilolu Ukubet Mahkemesi’nde 2020 yılı Boşluk ayında tanıdık 6’ncı duruşmada, diğer sanık M.T.’nin firari adına yargılanmasına bitmeme edilirken, O.K., Ş.G. ve S.A., 21 kamer vakfedilmiş kalmalarının peşi sıra adli kontrol şartıyla erkin kaldı. Davanın geçen yıl ekim ayında görülen 8’inci celsesine Türkiye’ye gelerek konfirmasyon olan firari maznun M.T. da dahil edildi. Duruşmanın 11’inci celsesi ise bugün Edirne 3’üncü Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde görüldü.TEK VAKFEDILMIŞ SANIK BIRLIKTE TAHLİYE EDİLDİ

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan duruşmaya iştirak sağlamazken, vakfedilmiş yargılanan M.T., Edirne Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS’le duruşmaya bağlandı. Duruşma, M.T.’nin çakılı ikametgah sahibi olması, savunmasının münfail olması, karartılacak kanıt bulunmaması ve tutuklulukta kâin süreyi göz önüne alarak, ev dışı yasağı ve adli arama şartıyla salınmasına karar verdi. Sav oybirliği ile 1 Küçük Ay 2023 saat 10.30’a ertelendi.

Share: