AFAD’dan 10 ile akva yağmur uyarısı! Gün bile muhtemelen

AFAD Facia ve Ivedi Ebat Yönetim Merkezi (AADYM), kuvvetli yağışlara alın; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine uyarma mesajı gönderdi.

YARIN SABAHLEYIN SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD marifetiyle gönderilen uyarıda, kuvvetli yağışın başlama tarihine ilgili bile bilgi verildi. Buna göre yağışın sabahleyin saatlerinden itibaren çalışkan olacağı tabir edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken hazırlık alması gerektiğini şeş çizildi.

AKOM’DAN DAHI UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kıran ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar etkin olması beklenen boğanak yağışa alın tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

“3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren düz meydan sağlam yağış ve bikarar albeni etkisini gene gösterecek. AKOM, İstanbul yer geneli üzere 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe kadar vatandaşları seçkin ihtimale karşı tetik olmaları ve yapılan uyarıları takip etmeleri hesabına uyardı.Share: