ABD’de MBA endekslerinde düşüş bitmeme ediyor

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,8 düşüşle 206,4 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 düşüşle 631,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,74 (Geçmiş %5,82), 15 almanak yüzde 4,95 (Geçmiş %4,88), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,67 (Önceki %4,60), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 5,32 (Önceki %5,31) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage piyasa endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya bile refinansman için yapılan bilcümle geleneksel ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek sülale konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akla yatkın adına anadan görme ve amme kredileri tutmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren güvenilir benzeri semptom kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, tamlık refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri amacıyla ferah ayrımsız sendrom adına değerlendiriliyor.

Araştırma 22 Orak Ayı ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

ABD’de hane fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

ABD’de haftalık tarumar satışlarda artım

 

ABD’de bitiren güveni düştü

 

Share: