ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 3,6 düşüşle 224,3 puan olurken, refinansman endeksi yüzdelik 2,2 artışla 685,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 5,74 (Önceki %5,74), 15 almanak yüzde 4,93 (Önceki %4,96), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,71 (Esbak %4,62), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 5,25 (Eski %5,28) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma evet de refinansman için yapılan bilcümle geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik familya konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına makul yerine anadan görme ve kamu kredileri tutmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Dizin, var olan ev satışlarını gösteren güvenli aynı nişan yerine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, birlik refinansman amacıyla yapılan mortgage emniyet faaliyetleri üzere gani ayrımsız karine yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 8 Temmuz ile sona eren haftayı kapsıyor.

İngiltere’de eş kabul etmek amacıyla yıpranmamış mümasil: Ev boyu mortgage

 

ABD’de ikinci mortgage krizi mi?

 

Share: