A Milli Kadın Basket Takımı’nın hedefi Avrupa Şampiyonası’na müracaat etmek

– A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın hedefi Avrupa Şampiyonası’na gitmek

Başantrenör Ekrem Memnun: “Amacımız gruptaki avantajımızı arkalamak ve Avrupa Şampiyonası’nda düzlük kabul etmek”

MERSİN – Önümüzdeki sene yapılacak olan Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nın elemelerinde Arnavutluk ve Slovenya ile oynayacağı maçlar için Mersin Ağacı’bile kampa giren A Milli Avrat Basketbol Takımı, bu müsabakaları kazanıp gruptaki avantajını yüklenmek istiyor. Başantrenör Ekrem Mutlu, “Amacımız gruptaki avantajımızı destek olmak ve bu gruptan bir numara çıkıp 2023 Avrupa Kadınlar Basket Şampiyonası’nda düz almak” dedi.

2023 Avrupa Kadınlar Basket Şampiyonası elemelerinde 24 Teşrinisani Perşembe haset Arnavutluk ve 27 Kasım Alım Satım haset de Slovenya ile Sazak Mülk Tazegül Spor Salonu’nda karşılaşacak olan A Milli Avrat Basketbol Takımı, kentte kampa girdi. İlk antrenmanını mücadeleleri oynayacağı salonda eden milliler, bu iki karşılaşmadan dahi galip ayrılarak, gruptaki avantajını korumak istiyor. Başantrenör Ekrem Mutlu liderliğinde gerçekleştirilen antrenmana tüm basketbolcular katıldı.

Ekrem Kıvançlı: “Iri hayallerimiz var”

Egzersiz öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başantrenör Ekrem Memnun, 2023 Avrupa Şampiyonası eleme maçlarının ikinci penceresini burada oynayacaklarını söyledi. Bu pencerede Arnavutluk ve Slovenya ile karşılaşacaklarını kaydeden Kıvançlı, “Arnavutluk ile perşembe akşamı, Slovenya ile alışveriş günü karşılaşacağız. Takımımız gruptaki geçmiş cam maçlarını geçtiğimiz sene 2 galibiyetle kapadı ve gruptaki en iri rakibimiz olan Polonya ile Slovenya’yı yendik. Grupta avantajlı durumdayız. Demin Mersin Ağacı’da haddinden fazla eke 2 karşılaşma oynayacağız. Amacımız bu avantajımızı müzaheret etmek ve bu gruptan birinci çıkıp 2023 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda kayran almak. Biliyorsunuz, Avrupa şampiyonaları olimpiyata gitme hakkı kazanacak takımları de belirliyor. Zımnında nazik hayallerimiz var. Bittabi öncelik Avrupa Şampiyonası’nda vadi almak. Ona birlikte gitmemiz amacıyla bu gruptan birinci çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Slovenya maçı bizim üzere çokça koskocaman”

Maçlar için geçmiş Sazak’bile kampa girdiklerini hatırlatan Kıvançlı, “Takımın havası umumi namına ferah. Oyuncuların isteği dolgunca. Zaten milli takımımızın oluşuk bir kültürü var. Türk Avrat Basket Milli Takımı ülkemizi, basketbolumuzu seçkin ahit mücadelesiyle, isteğiyle bildirme gür yerlere getirmiştir. Yeni ihvan var ama o hars, o can kuşu herhangi bir ant burada. Arnavutluk oldukça grubun az buçuk daha vurgun takımı. Asıl şanlı maçımız Slovenya maçı olacak kabilinden gözüküyor. Biz Arnavutluk ile oynarken, Slovenya ile birlikte Polonya ile karşılaşacak. O maçta Slovenya galibiyeti bizi doğrudan gruptan bir numara namına çıkarabilir. O yüzden Slovenya maçı bizim amacıyla çok majör. İyi ve mücadeleci tıpkısı topluluk. Yer mebzul şekilde hazırlanacağız. Burada Mersin Ağacı seyircisine iri aksiyon düşüyor. Bu iki maçta üstelik onlara çokça ihtiyacımız var. Alelhusus veriş haset oynayacağımız Slovenya maçında balaban desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Nilay Kartaltepe: “Burada 2’bile 2 ayırmak istiyoruz”

Avrat Basketbol Milli Takımlar Direktörü Nilay Kartaltepe ise Sazak’bile bulunmaktan ortalık çokça bahtiyar olduklarını dile getirerek, “Elan geçmiş da Mersin Ağacı takımımıza familya sahipliği yaptığı için yeniden burada oynama kararı aldık. Oyuncular yoğun benzeri tempodan geldi ve ligleri devam ediyor. Haddinden Fazla şükür sakatlıksız bir şekilde mazi burada toplandık. ufak tefek problemleri olanlar var amma maça hazır olacaklarını düşünüyorum. Domuzuna bir gaz yuvarı olacak. İki lime altın maçımız var. Burada 2’bile 2 yaparak ayrılıp, önümüzdeki sene yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na karışmak istiyoruz” cümlelerine saha verdi.

Tuğçe Canitez: “İnşallah evire çevire 2 maç çıkartacağız”

Bando kaptanı Tuğçe Canitez, zinde ve güzel aynı kadroya ehil olduklarını vurgulayarak, “Ekrem hocamızla seneler önceki da çalışmıştık. Şu anda hazırlıklarımıza başladık. İnşallah bizim için pir iki karşılaşma olacak. Slovenya maçı hele bizim amacıyla haddinden fazla eke. Sazak’da elan öncede maçlarımız oldu ve taraftarın desteği küçük inanılmazdı. Bu iki maçta üstelik yeniden bu taraftarın önünde ihanet etmek bizim için haddinden fazla dörtköşe olacak. İnşallah güzelce maçlar çıkartıp, yolumuza bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

Öte yandan antrenmanı görüşme ederek, takıma lezzetli izaz fail Mersin Ağacı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Çipo, millilere başarılar diledi.

Share: