86 yaşındaki ATV tutkunu Turan ata motoruna gözü üzere bakıyor

Erzincan’ın Tercan ilçesinde ateş parçası 86 yaşındaki Turan Aydemir adeta gençlere taş çıkarırken yaşadığı köyde 10 yıldır her yere ATV motoruyla gidip geliyor.

Turan Aydemir, yıllardır motorla seçkin yere gittiğini söyleyerek 86 yaşında olmasına karşın bu dinçlikte olmasını dosdoğru beslenmesine bağladı.

ATV motoruna gözü kabil baktığını, herhangi bir periyot binmeden geçmiş bezle sildiğini anlatan Aydemir, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“10 senedir motosiklet kullanıyorum. Ayrıntılı yıllar Avrupa’da çalıştım, emekli oldum. Türkiye’birlikte memleketime geldim. Tarla ve bahçemi ektim. Aldığım bu motor bana istediğim rastgele yere gezmek üzere çokça dolgunca yaradı. Onun amacıyla aldım ego bunu. Deminden çokça rahatım. Herhangi Bir ahit köyden ilçeye gidip geliyorum. Motorumu seviyorum, motorum canım benim. Benim yaslı ayağım. Motorla köyde üstelik geziyorum zira o olmasa ben evde oturur kalırım. Sabah kalktığımda motoru silerim, makul işlerimi görmeye giderim sonra tarlaya giderim. Gözüm kadar bakıyorum”

Aydemir, motor tutkunu gençleri uyararak, “Bu motorlar çok kaba. Gençlerin hakikatten bunları kullanması yavuz. Çok anif motosiklet olduğu amacıyla çokça ağır sıklet gitmem geçişsiz. Havaların soğuması ile motoru plastik akarsu borularını kullanarak korumalık yaptım demin soğuktan etkilenmeden istediğim yere gidip geliyorum” dedi. – ERZİNCAN

Share: