30 Ağustos Zaferinin 100’ncü yılı törenlerle kutlandı

Vatan toprağının antagonist işgalinden kurtuluşunu ve bağımsızlığı müjdeleyen, şanlı tarihimizin kızıl sayfalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 100’üncü sene dönümü planlı törenlerle kutlandı.

Tebrik Kartı programları çerçevesinde geçmiş adına çelenk arz töreni gerçekleştirildi. Törende Ilbay Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Tepkili Uçak Nesep Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz Atatürk Anıtına çelenk sundular. Çelenklerin sunulmasının arkası sıra düzenlenen merasim, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi. Çelenk Yeryüzü Töreninin peşi sıra Ilbay Hasan Şıldak yanı sıra Garnizon Komutanı ve 9’uncu Anne Tepkili Uçak Köken Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Eksiksizlik Yüzçelik, Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz ile alay malay Il Kuvayi Milliye Salonunda 30 Ağustos Utku Bayramı tebriklerini akseptans etti.

Program, tebriklerin kabulünün arkası sıra Kuvayi Milliye Meydanında düzenlenen Kutlama Töreni ile bitmeme etti. Törende Ilbay Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Tepkili Uçak Mahiyet Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Eksiksizlik Yüzçelik ve Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz ile vatandaşları selamladı. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın günün anlam ve önemine ilgili mesajı okundu. Elan sonraları, Gelgel Yaya Miralay Rasim Benzen, Türk tarihinin sunu eke dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin meal ve önemini belirten müzakere yaptı. Hıyanet bayrakların coşkuya ortak olduğu törende henüz sonraları Içtimai Bilimler Lisesi öğrencisi Zeynep Karaoğlu “Milli Uğraş Destanı” ve 15 Orak Ayı Şüheda Anadolu Lisesi öğrencisi Ersan Metinbaş “30 Ağustos” isimli şiirleriyle şişman alkış aldı. Tören Balıkesir Hizmet, Mühimmat Okulu ve Terbiye Merkezi Havza Bandosu’nun gerçekleştirdiği enstrüman konseri ile bitmeme etti. Katılımcıların bütün bire bir ağızdan bayraklarla eşlik ettiği dinletinin peşi sıra 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Tebrik Programı geçit resmi ile sona erdi. – BALIKESİR

Share: