23 April kutlamaları metaverse dünyasına taşındı!

Okulun Bilişim ve Eğitim Teknolojileri bölümü ile 8’inci derslik öğrencilerinin hayata geçirdiği ‘ideverse’ kullanılmamış teknolojileri yetişek ortamına bütünleşmiş etmeyi amaçlıyor. Hayata geçirilen kucak kapsamında güncel teknolojilerin gelişimini görmek ve eskimemiş teknolojilerin öğrenciler tarafından araştırılıp kullanılması hedefleniyor.

Enformatik ve Yetişek Teknolojileri bölümü ile 8’inci sınıf öğrencilerinden oluşan 6 şahsiyet takım marifetiyle hayata geçirilen ‘ideverse’ platformu, ayrımlı gözyaşı gruplarındaki öğrencilerin eş bire bir zeminde sürece dahil olmasıyla hayata geçirildi. Öğrencilerin anlayışsız bildirimleriyle şekillenen platform, 23 April Millî Emir ve Bala Bayramı törenini online dünyaya taşıdı. Projenin geliştirilerek sürdürüleceğini nâkil sıkıntı okulları Enformatik ve Eğitim Teknolojileri bölümü üyeleri, “Online eğitimin hayatımıza girdiği pandemi dönemi ile ideverse dünyasının birçok açıdan okulumuza ve öğrencilerimize değişik kazanımlar sağlayacağını düşünüyoruz. Antrparantez ilerleyici dönemlerde değişik projeler ile önce adımını attığımız projemiz öğrencilerimiz vasıtasıyla elan de geliştirilerek ilerleyecektir” açıklamasında bulundu.

Hayata geçirilen projeyle kuma emek, etkileşim, iletişim becerileri, yaratıcı tefekkür kabilinden farklı kazanımların öğrencilere aktarılması hedeflendi. Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında açıklamada mevcut proje yetkilileri, “Öğrencilerimiz 23 April Millî Irade ve Yavru Bayramı töreni amacıyla ideverse dünyasına girdiklerinde, o an sanki okuldaymış üzere gezebilecek, sınıflara girebilecek, bahçeye çıkabilecekler. tasa Konferans Galerisi’nde Görsel Sanatlar dersinde yapmış oldukları resimlerden oluşan sergiyi gezebilecekler. Meslek ortamının hep eliyle online görüntülenebilmesini sağlayabilecek, mektepli ve öğretmenlerimizin 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni için hazırladığı türkü, koro, çalgı aleti kabilinden performanslarını izleyebilecekler. Törenin sonunda, fikir’nin altı yabanlık uygulayım bilimi takımı öğrencileri eliyle oluşturulan dört ayrımlı aktiflik alanında öğrencilerimiz eğlenerek ant geçirebilecekler” ifadelerine yer verildi.

YENİ NESİL MEZE

23 April Ulusal Buyruk ve Bala Bayramı ile metaverse dünyasına geçmiş adımını atan sıkıntı okulları, ikinci aşamada ise online sınıflarda yetişek sürecini başlatmayı hedefliyor. Okulun Enformatik ve Terbiye Teknolojileri bölümü çalışanlarının ‘yeni evlat saraka’ kendisine isimlendirdiği etkinliğe ilişik açıklamasında şu ifadelere birlikte kayran verildi:

“Birlik öğrencilerimizin online kendisine katılacağı bu “yeni soy sop hezel” deneyiminde törenlerin ve etkinliklerin bambaşka benzeri evrende gerçekleşebileceğini görmenin ilham donör benzeri deneyim olacağını düşünüyoruz. sıkıntı okulları namına, yarının yetkinliklerini kazandırma hedefimizde yeni nesil teknolojileri ve uygulamaları takip ederken, ayrımlı gözyaşı gruplarındaki öğrencilerin aynı arada çalışması, teknolojinin eskimemiş olanak ve olanaklarının öğrenciler yoluyla araştırılarak kullanılabilmesi ve k12 düzeyindeki tamam mektepli, veli, öğretmenlerin basitçe kullanabilecekleri altyapıların oluşturulmasını hedefleyerek bakir projeler üretmeye devam edeceğiz.”

“23 NİSAN PROJESİ BENİM İÇİN BU ANLAMDA ÇOK ÖNEMLİ BİR FIRSATTI”

mesaj okulları 8’inci dershane öğrencisi Arda Arslan, “Etraflı zamandır uygulayım bilimi ve enformatik dalları ile ilgileniyorum. Sanal bir dünya oluşturmak benim amacıyla gelişigüzel antlaşma iri benzeri hedefti. Metaverse kavramını duyunca tıpkısı projeye karışma almak istemiştim ve yaptığımız 23 Nisan projesi benim üzere bu anlamda haddinden fazla yetişkin ayrımsız fırsattı. Bu projede okulumuzu aynı Minecraft dünyasına geçirdik. Benim amacıyla çokça adamakıllı bir tecrübeydi. Arkadaşlarımla projeyi gerçekleştirirken haddinden fazla uyumlu benzeri seyahat geçirdim ve bu hayatım boyunca unutmayacağım ayrımsız başarıydı” dedi.

“BU PROJE ETKİNLİKTEN HENÜZ FAZLASIYDI”

Projenin kendisi amacıyla büyük tıpkı punt olduğunu belirten 8’inci sınıf öğrencisi Ermiş Duygusal Güngör ise “Kodlamayı ve kodlamayı oyunlarda kullanmayı sevdiğim amacıyla bu Minecraft projesi benim ilgimi çekti. Bu proje benim için büyük tıpkısı fırsattı. Projede okulumuzu olabildiğince Minecraft’a geçirmeye çalıştık. Minecraft dünyamızı öncelikle 23 Nisan’birlikte kullanmayı düşünüyoruz. 23 April’dan sonraları da çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca bu proje, benim için bir tane benzeri etkinlikten elan fazlasıydı; metaverse üzerine yaptığım arz şümullü çalışmaydı. Hem eğlenceliydi hem üstelik bana aynı güruh şey öğretti. Eminim ahir hayatımda bu projenin kip çok faydasını göreceğim” diyerek konuştu.

İş Sanat’ın Metaverse’teki sergisi bitmeme ediyor

 

HSBC, metaverse yatırım fonu kuruyor

 

Metaverse ekonomisi 13 trilyon dolara ulaşabilir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: