1969 Bilecik Spor Kulübü’ne yardım çağrısı

Bilecik İl Genel Meclisi üyesi Janrat Karaahmet, sedir toplantısı sonunda alay alarak, 1969 Bilecik Spor Kulübü’nün senelerce mektep çocuğu kümede savaşım ettiğini şuan BAL’birlikte savaşım veren takıma bindi vermeleri gerektiğini söyledi.

Bilecik İl Umumi Meclisi Son Teşrin ilk birleşimi meclis toplantı salonunda Osman Yılmayan başkanlığında yapıldı. Ruzname maddeleri sonrası meze alan Bilecik İl Umumi Sedir üyesi Janrat Karaahmet, 1969 Bilecik Spor Kulübü’nün içre bulunduğu sıkıntıları dile getirerek, gelgel yerine takıma ehil çıkılmasını gerektiğini söyleyerek, “BAL’birlikte savaşım fail Bayırköyspor’un yekpare haklarının 1969 Bilecik Spor Kulübü devretmesiyle 15 yılın ardından mızıka tıpkısı hevesli ligde savaş etmeye başladı. Bu kararı hepimiz alkışlayarak, Bayırköy’ün çalışkan Belediye Başkanı Mustafa Kumarhane teşekkürlerimiz ilettik” dedi.

“Bilecik 1969 Spor Kulübü’nü yalnız bıraktık hepimiz”

Bilecik İl Genel Meclisi Janrat Karaahmet, sporun üyelerinin kaynaşması için haddinden fazla makro aynı açacak olduğunu anlatarak, “Kente kattığı ve katacağı değer inanılmazdı. Meccanen reklamımız olacaktı. Amma biz Bilecik 1969 Spor Kulübü’nü boydak bıraktık hepimiz. Şuan da yöneticilerinin masraflarını karşıladığı tıpkı pansiyonda kalıyorlar Bilecikspor’un topçuları. Yemeklerini kendi ceplerinden yiyorlar 1 hafta öncesine kadar. 1 hafta önceki sağ olsun Bilecik Belediyesi, Şehremaneti misafirhanesi adı altında ayrımsız düzlük tutmuş. Bunu da Bilecikspor’a devretmiş. 1 haftadır dahi Bilecikspor yemeklerini karşılıyor. Ona da teşekkürname ediyoruz” dedi.

“Doğrusu haddinden fazla gır gır ve kusur tıpkısı ölçü”

Janrat Karaahmet, Bilecik İl Valiliği, Bilecik İl Özel İdaresi, İl Umumi Meclisi olarak hangi yaptıklarını sorarak, “Bize ilişkin olan yerleri çok matrak rakamlara bazen dernekleri kiraya verdik. Sakat hususi dümen kabil. Bilecik 1969 Spor Kulübü dışarıda bıraktık. Edindiğim bilgilere göre 100 bin TL materyal desteği reşit. 1 kilometre beton asfalta 2 buçuk milyon veren il hususi idaresi, 3 milyonluk bire bir bütçesi olan Bilecikspor’a 100 bin TL kabilinden tıpkısı para vermiş. Buda gerçekten çok eğlenceli ve eksiklik bir miktar” ifadelerine düz verdi.

“Bilecikspor zarfında benzeri şeyler yapmanın zamanı geldi”

Karaahmet serencam namına, ” OSB’de tıpkı sürü fabrika var. Fabrikaların 20 tanesinde birer tane topçu istihdam etse elhak sevgili bitiyor. Bilecik Belediyesi bundan ahir konaklama masrafını karşılayacak. Geriye ulaşım masrafları kalıyor kim onlar bire bir şekilde çözülür yani filhakika. beraber konaklama derken şuan üstelik Gölpark’ta darülfünun tahsilli tıpkı otelimiz var bildiğiniz kabil. 12 tane odası var bu otelinde. Ufak benzeri tadilatla 23-34 odaya çıkartılabilir. Çünkü odalar çok şişman. Bunu Bilecikspor’a tahsil etsek diyerek düşünüyorum. Yanına birde idman sahası yapsak balaban katkı sağlamaz mıyız Bilecikspor’a. Revan Valimiz Tahir Büyükakın, ‘Bana saha gösterin, size stat yapayım’ diye tıpkı taahhüttü var bile. Tek olmazsa bunu yapalım. Bilecikspor süresince ayrımsız şeyler yapmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. İl özel idaresi, vilayet ve divan adına” ifadelerine yer verdi. – BİLECİK

Share: