17 yaşında çıktığı geçmiş arzulu maçında galibiyeti tattı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen Muay Thai Galası’nda önceki hevesli maçına sâdır 17 yaşındaki Hakan Tütük, rakibini yenerek galip geldi.

Kocaeli’dahi 4 yıldır Muay Thai sporuyla ilgilenen Gebze Yıldızlar Spor Kulübü’nün 17 yaşındaki sporcusu Hakan Tütük, Darıca Sahili Amfiteatr Tiyatro’üstelik Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği yoluyla planlı Muay Thai Galası’nda evvel hevesli maçına daha çok. Kocaeli, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Düzce kalkmak üzere 5 ilden 24 seçkin sporcunun ringde arak döktüğü turnuvada sunturlu bire bir uğraş ortaya koyan taze dövüşçü, 3 raundluk mücadeleyi hakemlerin kararıyla 2-1’lik skorla kazanmayı başardı. Müsabakanın peşi sıra madalyasını Düzlük Tütük, başarılarının devam edeceğini söyledi.

Tütük, “2018’birlikte spora başladım. Bu müsabakayla önceki istekli maçıma çıktım. Adamakıllı tıpkı yengi aldım. Adamakıllı benzeri maçtı. İki canip dahi korkunç uğraş etti amma tıpkısı kazanan var; o de benim. Bu maça 4 yıldır büyük bir faaliyet veriyordum. Hep hayalim bu kalıp maçlarda dövüşmekti. Bu dolaşma bile hayalimi gerçekleştirdim, kazandım. Devamının olacağını biliyorum. Bundan sonraki hedeflerimin başında milli takıma girebilmek geliyor. Elan bilahare dahi bu eşkâl organizasyonlarında ismimi imdi duyurabilmek istiyorum” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: