15. Paten Futbolu Dünya Kupası Trabzon’da düzenlenecek

– 15. Paten Futbolu Acun Kupası Trabzon’da düzenlenecek

8-18 Fasıla tarihleri beyninde Trabzon’da düzenlenecek uluslararası spor organizasyonuna 95 ülke çağırma edildi

TRABZON – Türkiye’de ilk defa Trabzon’da düzenlenecek olan 15. Paten Futbolu Dünya Kupası öncesi Acun Paten Futbolu Federasyon Başkanı Mehdi Salman Pour, “İngiltere, Almanya, Amerika, Fransa, Hollanda, Brezilya, İtalya ve Belçika’da 14 paten futbolu dünya kupası muvaffakiyet ile düzenlendi. Deminden Türkiye ve spor şehri Trabzon, 8-18 Boşluk 2022 tarihleri ortada 15. Paten Futbol Acun Kupası’na familya sahipliği yapıyor” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin eş sahipliğinde Trabzon Valiliği, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Maharet Üniversitesi ve Acun Paten Futbolu Federasyonu iş birliğiyle 15. Paten Futbolu Dünya Kupası Türkiye’de ilk defa düzenlenecek. 8-18 Aralık tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek uluslararası spor organizasyonuna 95 ülke nida edilirken, mahdut günlerin kaldığı acun kupası öncesi Dünya Paten Futbolu Federasyon Başkanı Mehdi Salman Pour matbuat toplantısı düzenledi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde planlı basın toplantısına Pour’un birlikte Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Tadat Adanur, yapılanma umumi sekreteri Yaşar Ulusoy ve yapılanma komitesi üyeleri katıldı. Paten futbolunun 141 yıllık tıpkısı geçmişe erbap olduğunu belirten Acun Paten Futbolu Federasyon Başkanı Mehdi Salman Pour, “Trabzon’da 15. Paten Futbolu Dünya Kupasına 23 günümüz kaldı. Dünyada 3 futbol var. Ayak Topu, paten futbolu ve Amerikan futbolu. Paten ayak topu kullanılmamış benzeri spor değil. 1882’den günümüze kestirmece 141 almanak tıpkı geçmişe sahiptir. İngiltere, Almanya, Amerika, Fransa, Hollanda, Brezilya, İtalya ve Belçika’da 14 paten futbolu acun kupası muvaffakiyet ile düzenlendi. Şimdi Türkiye ve spor şehri Trabzon, 8-18 Antrakt 2022 tarihleri ortada 15. Paten Ayak Topu Acun Kupası’na sülale sahipliği yapıyor. Acun kupası için 95 ülkeyi çağırma ettik. Bu organizasyona herhangi bir ülkeden 2 milli takım katılabilir. Herhangi Bir bando 10 sporcu ve 2 mızıka koçu ve menajeri içerir. Bu sporun evire çevire tarafı kadın ve eş sporcular bire bir takımda birlikte oynamalarıdır. Benzeri zamanda bu organizasyonumuzun içerisinde 10 günlük uluslararası fuarımız olacak. Organizasyonda 100 yargıcı olacak. 60 yargıcı ecnebi olacak, 40 hakem Trabzon’dan olacak. Temas dönüş yetişek veriyoruz. İnşallah 40 istekli yargıcı bu organizasyonda katılacak” şeklinde konuştu.

Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Adanur: “24 saat çalışarak Trabzon’u dünya kupasına hazırlıyoruz”

Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Sayim Adanur ise yaptığı açıklamada, “115 günde aynı acun kupası yapmayı almak canevi isterdi. Biz bunu kabul ettik. Trabzon zorların şehridir. Trabzon’da ayak topu herhangi bir türlü oynanır sloganı ile yola çıktık. İnanıyorum kim küsurat eksiklerimizi güdük sürede tamamlayacağız. Türkiye’ye, böke şehir Trabzon’a reva bire bir dünya şampiyonası yapacağız. 24 saat fiilen Trabzon’u dünya kupasına hazırlıyoruz. İnşallah kalburüstü olacağız. Milli takımımız yoktu onu hazırlıyoruz. Yavaş bir himmet ediyoruz. Finallere götürecek benzeri takım yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

11 Fasıla’ta yapılacak açım töreni ile geçmiş resmi maçın oynanacağını tamlayan Tertip Genel Sekreteri Yaşar Ulusoy ise karşılaşmaların Hayri Gani, Yomra ilçesi ve KTÜ’de oynanacağını belirtti. 17 Antrakt’ta bitiş maçının peşi sıra madalya ve yürek töreni olacağını vurgulayan Ulusoy, “Paten ile oynandığı üzere haddinden fazla hızlı ve hızlı tıpkı tertip. 40 dakika süresi var. 5 zaman koyuverme var. Antrenmanlarını seyrediyoruz baya canlı etkinlik. Site adına hareketliliği sevdiğimiz üzere halkımızın beğeneceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

Share: