13. Boğaziçi Zirvesi, 10-11 Kasım’da İstanbul’da yapılacak

Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) yoluyla düzenlenen Boğaziçi Zirvesi’nin 13’üncüsü 10-11 Kasım’üstelik İstanbul’üstelik yapılacak.

UİP açıklamasından görüşlerine saha verilen (UİP) Kurucu su Cengiz Özgencil, anne teması “Büyük Inkılap” adına belirlenen zirveye 70’in üzerinde ülkeden konferansçı ve delege geleceğini belirterek, zirveye şu ana büyüklüğünde 43 ülkenin konuşmacı konfirmasyonunun geldiğini bildirdi.

Şimdiye büyüklüğünde ESIR, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, Kıbrıs, Bulgaristan, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Suudi Arabistan, Akdarı, Tren, Ürdün, Kuveyt, Müttehit Zenci Emirlikleri, Okyanus, Malezya, Endonezya, Azerbaycan, Kazakistan ve Pakistan başta koyulmak üzere birçok ülkeden konuşmacının teyit gönderdiğini nâkil Özgencil, Rusya’dan da konuşmacı beklediklerini kaydetti.

Her ülkeden değişik heyetlerin bile geleceğini belirten Özgencil, bu ayın sonuna kadar zirveye katılacakların tam yerine belirleneceğini bildirdi.

Boğaziçi Zirvesi’nin, 13. yılında bile Türkiye menfaatlerinin ön planda tutularak mutlak ve tüvana ayrımsız şekilde adım adım ilerlediğini vurgulayan Özgencil, “Zirve, ekonomiye taraf veren bir kuruluş olma uğrunda sakıncasız adımlarla ilerliyor. Düzenlenecek olan 23 panel ile ekonomiden firez-sanata, teknolojiden dijitalleşmeye, enerjiden ekincilik ve azık güvenliğine kadar birçok konuya çırağ tutulacak.” ifadelerini kullandı.

Özgencil, Boğaziçi Zirvesi’nde eski yıllarda olduğu kabilinden tekrar çok koskocaman konuşu hareket birliklerine ve yatırımlara imza atılacağını kaydetti.

“Zirve, mefret konuşu aksiyon birliklerine ve anlaşmalara sülale sahipliği yapacak”

Cengiz Özgencil, salgının başlamasıyla 2020 yılında güruh yasağından hava hiçbir organizasyonun yapılmadığını hatırlatarak, 2021’in mart ayında bire bir geçmiş yılın zirvesini, ara ayında ise 2021 yılı zirvesini hep sağlık kurallarına uyma ederek fiziki namına gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Bu sene Kovid-19’dan tamlık çıkış zımnında zirveye haddinden fazla ağırbaşlı benzeri sargı olduğunu aktaran Özgencil, salgından sonraki kullanılmamış dünya düzeninde Türkiye’nin kalan öneminin bütün dünya marifetiyle yakından izlendiğini belirtti.

Özgencil, “Boğaziçi Zirvesi, esbak yıllarda olduğu kabil bu yıl dahi balaban ekonomik hisse senedi birliklerine ve anlaşmalara ocak sahipliği yapacak. Zirve, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını göstermek ve ecnebi yatırımcıyı ülkemize koymak için haddinden fazla önemli fırsatlar sunacak. Mütebeddil dünyada güçlü hazırlık zinciri ve jeopolitik önemi ile gözde ülkelerden biri haline gelen Türkiye ecnebi yatırımcıların gözdesi konumunda. Akıbet dönemde talih ekonomisine anbean kalan yabancı ilgisinin Boğaziçi Zirvesi’nde birlikte bitmeme etmesini bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Zirvenin tıpkı karın kuruluşu olduğunu belirten Özgencil, organizasyonun gayrı ayrımsız ayağının ise UİP çatısı altında yapılan B2B görüşmeleri olduğunu bildirdi.

Özgencil, A ve B statüsündeki hisse senedi insanlarının B2B görüşmeleriyle bire bir araya gelerek oylumlu ve faziletli meblağlı gelişim anlaşmalarının başlangıcını yaptığını ve ticari ilişkilerin de kolaylaştığını vurguladı.

Salgının peşi sıra Ukrayna ile Rusya beyninde yaşanan çekişme ve tıkanan erke koridorlarının, bölgede meydanlık buluculuğu ile öne sâdır Türkiye’nin önemini tıpkı kere daha vurguladığını tamlayan Özgencil, zirvenin Türkiye ekonomisi için adeta aynı gövde gösterisine dönüşeceğini kaydetti.

Geçmiş 12 yılda olduğu kabilinden dünyanın farklı ülkelerden üzerine ehlivukuf kişilerin aynı araya gelerek fikir ve önerilerini Boğaziçi Zirvesi’nde anlattığını bildiren Özgencil, bu büyüklüğünde efdal profilli katılımcıyı İstanbul’bile ağırlayacak olmalarının iri bire bir çalım olduğunu vurguladı.

Dünyanın içerisinden geçtiği bu zor günlerde “Nazik Transformasyon” çatısı altında haddinden fazla eke paneller düzenleyeceklerini nâkil Özgencil, bu panellerde henüz adil ve eşitlikçi ayrımsız dünyaya yansımak ve eskimemiş acun düzenini intikal etmek için çok önemli fikirlerin ortaya konulacağını kaydetti.

Zirve, “Balaban Inkılap” değirmi masa toplantısı ile başlayacak

Verilen bilgiye bakarak, 10 Kasım’bile başlayacak olan zirvede paneller 2 ayrı salonda gerçekleşecek. Zirve, “Nazik Dönüşüm” yemeni masa toplantısı ile başlayacak.

Zirvede, ” Metaverse, Kurumsal Hile ve Şirketlerin Geleceği”, “Mütenavip Turizm ve Envestisman Fırsatları”, “Türkiye’deki Envestisman Fırsatları”, “UNDP”, “Güvenliğin Yıpranmamış Açısı: Ekincilik ve Besin”, “Barınmanın Ticari Yolları (İnşaat)”, “Ati On Yılda Erke”, “Teknolojide Aynı Limit Var Mı?”, “NATO’üstelik Majör Bağlaşık: Türkiye”, “DENIZ Adaylarının Düzenlilik İkilemleri: Batı Balkanlar”, “Fintech ve Paranın Dijitalleşmesi”, ” Koy İşbirliği Konseyi’nin Entegrasyon Süreci”, “Uluslararası Ticaret Yolları (Akarsu, Gelgel, Karaca)”, “Seks Perspektifinden Ekonomide Kadın”, “Türk-Arap Diyaloğu”, ” Cenup Amerika’yı Esasen Icat Etmek”, “Defans Endüstrisi ve Millî Düzenlilik”, “Vatandaşlık ve Envestisman: Emlak Değeri Üzerinden Kimlik İnşası”, “Sanata Evet” başlıklı paneller yapılacak.

Share: